ECB varētu vēl palielināt procentu likmes

Eiropas Centrālajai bankai (ECB) var nākties turpināt palielināt procenlikmes, ņemot vērā joprojām augsto inflāciju eirozonā, ceturtdien paziņoja ECB prezidente Kristīne Lagarda.

«Šobrīd pastāv iespējamība, ka mēs turpināsim iesākto,» intervijā Spānijas televīzijas kanālam Antena 3 sacīja Lagarda.

ECB procentu likmes palielinājusi jau piecas sanāksmes pēc kārtas.

Februāra sākumā ECB galveno bāzes procentu likmi paaugstināja līdz 3%, bet noguldījumu iespējas uz nakti likmi – līdz 2,5%, aizdevumu iespējas uz nakti likmi – līdz 3,25%.

Gaidāms, ka arī ECB padomes sanāksmē 16.martā bāzes procentu likme tiks palielināta par 0,5 procentpunktiem, taču eksperti šobrīd nav pārliecināti, kādu līmeni bāzes procentu likme turpmāk varētu sasniegt. [Šādi ECB lēmumi cīņai ar inflāciju plašākai sabiedrībai nozīmē ņemto kredītu sadārdzināšanās risku – BNN.]

Lagarda norādīja, ka procentu likmju turpmāku palielināšanas tempu nav iespējams prognozēt, un tas tiks izlemts, balstoties uz tobrīd pieejamiem ekonomikas datiem.

Gada inflācija eirozonā februārī samazinājās līdz 8,5%, salīdzinot ar 8,6% janvārī, tādējādi kritums reģistrēts ceturto mēnesi pēc kārtas, liecina ceturtdien publiskotais Eiropas Savienības statistikas departamenta Eurostat ātrais novērtējums.

Taču šis kritums bijis mazāks par analītiķu prognozēto, un tas skaidrojams ar augstajām pārtikas produktu cenām.

Lasiet arī: Inflācijai eirozonā februārī – kritums ceturto mēnesi pēc kārtas

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas