ES atvieglo noteikumus vilku medībām Eiropā

Eiropas Parlaments (EP) ceturtdien, 8.aprīlī, apstiprināja plānus atvieglot vilku medības Eiropas Savienības (ES) teritorijā, pazeminot šo dzīvnieku aizsardzības statusu, kā iemeslu minot to pieaugošo skaitu un draudus, ko tie rada mājlopiem, ziņo “Reuters”.

Izmaiņas, ko ES dalībvalstis apstiprināja jau pagājušajā mēnesī, samazinās vilku statusu no “stingri aizsargājama” uz “aizsargājamu”.

Praksē tas nozīmē, ka ES valstis var atļaut vilku medības, taču tām joprojām ir jāveic pasākumi, lai nepieļautu šo dzīvnieku izzušanu, piemēram, ierobežojot medību sezonas.

Kopš 1979.gada Bernes konvencija aizsargāja vilkus no apzinātas medīšanas vai ķeršanas, ja vien tie neradīja nopietnus draudus mājlopiem vai veselībai.

“Tagad lauksaimnieki var atviegloti uzelpot,” sacīja likumdevējs Herberts Dorfmans (Herbert Dorfmann) no centriski labējās Eiropas Tautas partijas. “Ir pienācis laiks pielāgoties mūsdienu realitātei. Tas nozīmē līdzsvarot mūsu centienus saglabāt dabas aizsardzību ar lauksaimnieku aizsardzību.”

Kampaņu aktīvisti un daži ES likumdevēji ir apsūdzējuši Eiropas Komisijas vadītāju Urzulu fon der Leienu (Ursula von der Leyen), kuras poniju 2022.gadā nogalināja vilks, ka viņai ir personiska motivācija vērsties pret vilkiem.

“Tas nepalīdz lopkopjiem un kaitē mežsaimniecībai un dabai,” sacīja ES Zaļo likumdevēja Juta Paulusa (Jutta Paulus). Vilki var palīdzēt meža ekosistēmām, piemēram, kontrolējot medījamo dzīvnieku populāciju.

Komisija, kas iesniedza priekšlikumu mainīt vilka statusu ES tiesību aktos, norādīja, ka tas ir balstīts uz padziļinātu analīzi un argumentāciju, tostarp faktu, ka vilku populācija visā ES palielinās, un 2023.gadā to skaits bija aptuveni 20 300, kas ir radījis lielus zaudējumus lauksamniecībām.

ES bija iestājusies pret iepriekšējo priekšlikumu pazemināt vilku aizsardzības statusu saskaņā ar Bernes konvenciju, ko 2022.gadā iesniedza Šveice, kas nav ES dalībvalsts.

EP ceturtdien apstiprināja priekšlikumu ar 371 balsi par, 162 balsīm pret un 37 atturoties.

ES valstīm ir jāsniedz galīgais apstiprinājums par izmaiņām. Paredzams, ka šis balsojums būs tikai formalitāte, un izmaiņas tiks pieņemtas.

Lasiet arī: Vācijas iekšlietu ministrs saka, ka valsts pastiprinās robežpolitiku, lai dotu “signālu” pasaulei

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas