Finanšu sektorā virkne būtisku darbu, atzīst valsts galva un LB vadītājs

Valsts prezidents Egils Levits pirmdien, 23.janvārī, tikās ar Latvijas Bankas (LB) prezidentu Mārtiņu Kazāku, lai pārrunātu aktualitātes Latvijas tautsaimniecībā un globālajā ekonomikā, ziņo Valsts prezidenta kanceleja.

Valsts prezidents un LB prezidents uzsvēra, ka, saglabājoties ekonomiskajai recesijai gada sākumā, finanšu sektorā ir virkne būtisku uzdevumu, lai stiprinātu un atbalstītu Latvijas ekonomiku, tostarp

kreditēšanas iespēju paplašināšana, šķēršļu novēršana un kredītiestāžu konkurences veicināšana.

LB prognozes liecina, ka Latvijas tautsaimniecība šā gada sākumā būs recesijas zīmē, taču tā prognozējama īslaicīga un sekla. Tautsaimniecības lejupslīdi noteiks mājsaimniecību pirktspējas kritums, jo darba algu pieaugums būtiski atpaliek no inflācijas.

Sarunā Levits un Kazāks arī pievērsās jautājumam par minimālās mēneša darba algas palielinājumu šogad un nākamgad. Valsts prezidents un M. Kazāks atzīmēja, ka

valdībai būtu jāvienojas par principiem, kā minimālā darba alga tiek palielināta turpmāk,

ieviešot strukturālus risinājumus, nevis balstoties uz politiskiem lēmumiem.

Tāpat tikšanās laikā tika runāts par produktivitāti jeb ražīgumu uzņēmējdarbībā un kā to veicināt, lai valsts atgūtu ekonomisko līderību Baltijas reģionā. Kazāks norādīja, ka tas iespējams, ieguldot cilvēkos – iedzīvotāju veselībā un prasmēs – un izmantojot visas iespējas efektīvāk piesaistīt ES fondu līdzekļus.

Nobeigumā tika runāts arī par nepieciešamību attīstīt Latvijas kapitāltirgu, kas sniegtu iedzīvotājiem iespēju investēt Latvijas uzņēmumos, kā arī pašiem uzņēmumiem palīdzētu piesaistīt finansējumu izaugsmei. Kapitāltirgus attīstība uzlabotu gan kopējo biznesa vidi Latvijā, gan biržā kotēto uzņēmumu pārvaldību.

Lasiet arī: Nesvinam par agru? Ekspertu pausto inflācijas sarukuma prognožu apskats

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas