Fridmans un Avens savas investīcijas Rietumos nodēvējuši par kļūdu

Krievijas miljardieri Mihails Fridmans un Pjotrs Avens, kuri pēc pakļaušanas sankcijām pameta Lielbritāniju, savas investīcijas Rietumos nodēvējuši par kļūdu, ziņo aģentūra Bloomberg.

Fridmans, komentējot savu lēmumu pamest Apvienoto Karalisti, aģentūrai sacīja: “Man neatstāja citu izvēli, es tiku izspiests. Šodien fakts, ka mēs ieguldījām naudu Anglijā, izskatās kā kolosāla kļūda.”

Avens pastāstīja, ka policisti viņu 2022.gada jūlijā trīs stundas nopratinājuši Londonas lidostā. Vienā brīdī policisti jautājuši, kāpēc Avens un viņa biznesa partneri Rietumos ieguldījuši miljardus un izveidojuši savu biroju Anglijā. “Kļūdas dēļ!” atbildējis Avens.

Fridmans, Avens un citi Alfa Group līdzdibinātāji tika pakļauti Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas sankcijām neilgi pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā.

Savukārt 2023.gada augustā viņi tika pakļauti ASV sankcijām.

Fridmans oktobrī pameta Lielbritāniju, sakot, ka tur “nav iespējams dzīvot” sankciju dēļ, kas būtiski ierobežoja viņa tēriņus šajā valstī. Vispirms viņš devās uz Izraēlu, bet pēc Hamās un Izraēlas kara sākuma pārcēlās uz Maskavu. Avens pameta Apvienoto Karalisti 2022.gadā pēc tam, kad viņu sāka pārbaudīt par sankciju pārkāpšanu, un

pašlaik dzīvo Latvijā.

Lielbritānijas valdība Fridmanu un Avenu dēvē par “prokremliski noskaņotiem oligarhiem”, kas cieši saistīti ar Putinu. ES sankciju sarakstā Avens nodēvēts par vienu no Putinam tuvākajiem oligarhiem, kurš aktīvi sniedzis materiālu vai finansiālu atbalstu Krievijas lēmumu pieņēmējiem, kas ir atbildīgi par Krimas aneksiju vai Ukrainas destabilizāciju, un guvis no tiem labumu.

Lasiet arī: Raidījums: Avens plāno izmantot visus juridiskos līdzekļus Latvijas pilsonības saglabāšanai

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas