Gada griezumā būvniecības izmaksas Latvijā palielinājušās par piektdaļu

Šī gada septembrī, salīdzinot ar 2021.gada septembri, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā palielinājās par 20,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Gada laikā būvmateriālu cenas palielinājās par 26,6%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 17,6%, bet strādnieku darba samaksa pieauga par 9,8%.

Mēneša griezumā – 2022.gada septembrī, salīdzinot ar augustu – būvniecības izmaksu līmenis palielinājās par 0,5%. Mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas palielinājās par 0,6%, strādnieku darba samaksa – par 0,5%, bet būvmateriālu cenas palielinājās par 0,4%.

Septembrī būvniecības izmaksu vidējo līmeni visvairāk ietekmēja cenu pieaugums asfaltbetonam un dolomīta šķembām, kā arī mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksu kāpums pašizkrāvējiem, autoceltņiem un ekskavatoriem.

2022.gada 3.ceturksnī, salīdzinot ar pērnā gada trešo ceturksni, kopējais būvniecības izmaksu līmenis pieauga par 20,7%.

Būvmateriālu cenas palielinājās par 27,2%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 18,1%, bet strādnieku darba samaksa pieauga par 10,1%.

2022.gada 3. ceturksnī, salīdzinot ar 2. ceturksni, kopējais būvniecības izmaksu līmenis palielinājās par 3,0%. Būvmateriālu cenas palielinājās par 3,5%, strādnieku darba samaksa – par 2,5%, bet mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas pieauga par 2,4%.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas