Gandrīz divas trešdaļas lietuviešu atbalsta pilnīgu ES vīzu aizliegumu Krievijas pilsoņiem

Gandrīz divas trešdaļas pieaugušo Lietuvā atbalstīta iepriekš izskanējušo dažu Eiropas Savienības valstu priekšlikumu pilnībā aizliegt Šengenas vīzas Krievijas Federācijas pilsoņiem, liecina Lietuvas sabiedriskā medija LRT pasūtītās aptaujas rezultāti.

Aptauja, ko veica Baltijos Tyrimai, liecina, ka 62% aptaujāto atbalsta pilnīgu aizliegumu Krievijas ceļotājiem ieceļot ES.

Tikmēr 30% respondentu norādīja, ka neatbalstītu šādu priekšlikumu, savukārt astoņi procenti respondentu savu viedokli nav pauduši.

Pēc aptaujas rezultātiem secināms, ka sievietes (64%), cilvēki, kas jaunāki par 50 gadiem (66 %), mazpilsētu iedzīvotāji (70%), iedzīvotāju grupas ar zemākiem ienākumiem (66%) un labēji noskaņotie vēlētāji (74%) biežāk atbalstīja vīzu aizliegumu Krievijas pilsoņiem.

Tikmēr skeptiskāk pret šo ideju noskaņoti bija vīrieši – 34% nepiekrita, kas vecāki par 50 gadiem (33%), un respondenti, kuri savus uzskatus raksturo kā centriskus (35%).

Kā norāda LRT, aptauja tika veikta no 16. līdz 27.septembrim, un tajā piedalījās 1024 respondenti vecumā virs 18 gadiem.

Pilnu rakstu angļu valodā lasiet šeit: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1808149/two-thirds-of-lithuanians-support-total-eu-visa-ban-for-russians-survey

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas