Latvijas uzņēmums, iespējams, apejot sankcijas, pārdevis Krievijai lidmašīnu

Iespējams, pārkāpjot sankcijas, caur Lietuvu uz Krieviju nogādāta Latvijas uzņēmuma pārdota neliela lidmašīna, ziņo Lietuvas sabiedriskās raidorganizācijas LRT pētnieciskās žurnālistikas komanda.

Tā vēsta, ka lidmašīna Beechcraft B24R Sierra, kas 31.martā Kauņā caur Poliju ieradās no Spānijas, 2.aprīlī devās uz Pleskavu un pašlaik Maskavā tiek pārdota. Lietuvas Satiksmes drošības pārvalde, kas atļāva lidojumu no Kauņas uz Krieviju, uzstāj, ka pašlaik spēkā esošās starptautiskās sankcijas šajā gadījumā neesot pārkāptas.

Pēc LRT rīcībā esošās informācijas, lidmašīnu pārdeva Latvijas uzņēmums Fly Sky, un tā Spānijā tika izmantota pilotu apmācības akadēmijā FlyUp Academy.

Fly Sky vienīgais īpašnieks ir Viļņā reģistrētā kompānija Aviaserviso grupe, un to vada Lietuvas pilsonis, kurš līdz 2021.gada augustam bija arī Spānijas FlyUp Academy vadītājs.

Lietuvas Finanšu noziegumu izmeklēšanas dienests sācis izmeklēšanu par iespējamo sankciju apiešanas shēmu. Šajā shēmā iesaistīts arī pilots, kas ir Lietuvas pilsonis, un Kazahstānas un Krievijas uzņēmējs, kuram ir bizness Lietuvā, vēsta LRT.

Lietuvas sabiedriskais medijs vēsta, ka šogad lidmašīnām no Lietuvas uz Pleskavu lidot atļauts ne tikai 2.aprīlī, bet arī 14.janvārī un 15.martā.

Rietumvalstu sankcijas, kas noteiktas pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā, aizliedz Krievijai pārdot lidmašīnas.

Lasiet arī: No iesaukšanas dienestā bēgošs Krievijas pilsonis izcīnijis patvērumu Latvijā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas