Igaunija, Nīderlande un Norvēģija kopīgi ziedos lauka hospitālim Ukrainai

Igaunija, Norvēģija un Nīderlande vienojušās ziedot pārvietojamo Role 2 lauka hospitāli Ukrainai, lai uzlabotu medicīniskās aprūpes iespējas kaujas laukā, raksta Igaunijas medijs ERR News.

Igaunijas Aizsardzības ministrija norādījusi, ka lauka hospitālis Igaunijas Bruņoto spēku ziedojums, savukārt Norvēģijas un Nīderlandes partneri nodrošinās finansējumu hospitāļa nogādāšanai Ukrainā. Apmācības hospitāļa pilnvērtīgā izmantošanā vadīs Igaunijas un Ukrainas speciālisti ar Nīderlandes atbalstu.

Igaunijas aizsardzības ministrs Hanno Pevkurs (Hanno Pevkur) sacīja: «Ukrainas iedzīvotāji un bruņotie spēki, saskaroties ar Krievijas agresiju un cenšoties atjaunot Ukrainas teritoriālo vienotību, ir bijuši īpaši drosmīgi. Mēs esam nelokāmi, turpinām atbalstīt Ukrainu un uzskatām, ka mērķis ir nemainīgs – Ukrainai ir jāuzvar un Krievijai jāzaudē.»

Pevkurs uzsvēra, ka ar atbalstu Ukraina var uzvarēt karā: «Tā vietā, lai šķeltu, karš vēl vairāk vieno valstis, kam ir viena nostāja, un stiprina sadarbību.» Nīderlandes aizsardzības ministre Kajsa Ollongrēna (Kajsa Ollongren) piebilda, ka panākumi rāda – Ukrainas stratēģija darbojas.

«Ir ļoti būtiski turpināt atbalstu, jo īpaši tagad, ziemā, kad Krievija spēcīgi uzbrūk Ukrainas civilajai infrastruktūrai. karš nav galā, un mums ir jāturpina iesāktais,» sacīja Ollongrēna.

Norvēģijas aizsardzības ministrs Bjorns Arilds Grams (Bjørn Arild Gram) norādīja, ka Ukrainai ļoti noder lauka hospitāļi, kas jau ir nodoti tās rīcībā. Ministrs sacīja: «Esmu gandarīts, ka Norvēģija sniedz savu ieguldījumu lauka hospitāļu piegādē. Ir svarīgi, lai rietumvalstis būtu vienotas savā nostājā, un turpinātu apgādāt Ukrainu ar steidzami nepieciešamajiem materiāliem un aprīkojumu.»

Papildus tiks piegādāti arī transportlīdzekļi, pārvietojamie moduļi un medicīnas preces. Šo palīdzības paketi kopīgi apmaksās Norvēģija un Nīderlande, un kopējā tās summa ir 7,8 miljoni eiro.

Lasiet arī: Zīle: Iesaldēto Krievijas aktīvu nodošanu Ukrainai, visticamāk, īstenos, taču ar šiem līdzekļiem nepietiek

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas