Īlons Masks pārņem kontroli pār Twitter un atlaiž vadītājus

ASV miljardieris Īlons Masks (Elon Musk) ir pārņēmis kontroli pār sociālo tīklu Twitter un atlaidis tā vadītājus, ceturtdienas vakarā ziņoja ASV mediji.

Masks atlaida Twitter galveno izpilddirektoru Paragu Agravalu (Parag Agrawal), kā arī uzņēmuma galveno finanšu pārzini un tā juridiskās politikas, uzticības un drošuma vadītāju, ziņoja laikraksts Washington Post un telekanāls CNBC, atsaucoties uz vārdā nenosauktiem avotiem.

Agravals bija vērsies tiesā, lai liktu Maskam ievērot Twitter iegādes darījuma nosacījumus. 

Par Twitter kontroles pārņemšanu tika ziņots dažas stundas pirms tiesas noteiktā termiņa, līdz kuram Maskam bija jāpabeidz šī sociālā tīkla iegādes darījums 44 miljardu ASV dolāru vērtībā. 

Masks ceturtdien, 27.oktobrī, paziņoja, ka pērk Twitter, lai sekmētu veselīgas debates par plašu ideju loku un stātos pretī tendencei, kad sociālie mediji sašķeļas partejiskos «atbalss kambaros».

Darījums tiek veikts, «jo civilizācijas nākotnei ir svarīgi, lai būtu kopīgs digitāls pilsētas laukums, kur var notikt debates par plašu uzskatu spektru veselīgā veidā bez ķeršanās pie vardarbības,» tviterī skaidroja Masks.

Masks Twitter iegādes līgumu par 44 miljardiem dolāru parakstīja aprīlī, bet jūlijā paziņoja, ka atsakās no darījuma, un apsūdzēja Twitter maldinošu paziņojumu izteikšanā par viltus kontu daudzumu šajā platformā.

Masks oktobra sākumā pauda gatavību tomēr turpināt Twitter iegādes darījumu un nosūtīja vēstuli Twitter ar piedāvājumu to pabeigt.

Masks šonedēļ signalizēja par darījuma drīzu pabeigšanu, nomainot savu Twitter profilu uz «Chief Twit» un ievietojot video ar savu ierašanos kompānijas galvenajā birojā Kalifornijā.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas