Indija palielina militāro spēku klātbūtni pie robežas ar Ķīnu

Indijas ārlietu ministrs norādījis, ka valsts līdz iepriekš nepieredzētam apjomam ir palielinājusi karavīru skaitu pie robežas ar Ķīnu, raksta britu raidorganizācija BBC.

Subrahmanjams Džaišankars (Subrahmanyam Jaishankar) paziņojis, ka Indija neļaus Ķīnai vienpusēji mainīt robežas statusu, un šis paziņojums seko Indijas un Ķīnas spēku sadursmei, kas strīdīgā pierobežas apvidū notika 9.decembrī. Indija norāda, ka konflikts  sākās, jo Ķīnas karavīri pārkāpa robežu. Ķīnas Ārlietu ministrija savukārt informējusi, ka, cik tai zināms, situācija pie robežas ir stabila, un abas puses saglabā dialogu.

Indijai un Ķīnai ir 3440 kilometrus gara robeža, kas lielākoties ir vāji iezīmēta dabā. Abu pušu karavīri daudzviet nonāk aci pret aci, un spriedze dažkārt pāraug strīdos un kautiņos. Abas valstis kopš 2020.gada jūnijā notikušās vardarbīgās sadursmes, kas noveda pie 20 indiešu un vismaz četru ķīniešu karavīru nāves, cenšas panākt situācijas deeskalāciju pierobežā.

Pēc 9.decembra sadursmes, kas gan beidzās ar maznozīmīgiem ievainojumiem, gan Ķīnas, gan Indijas spēki uzreiz atstāja apgabalu. Džaišankars preses konferencē sacīja:

«Šobrīd pie Ķīnas robežas atrodas tik daudz Indijas karavīru kā vēl nekad iepriekš. Mēs to darām, lai cīnītos ar Ķīnas agresiju, un lai novērstu to, ka Ķīna vienpusēji cenšas mainīt robežu.»

Ķīna nav sniegusi komentārus.

Nesaskaņas uz robežas Indijā radījušas politisku viļņošanos, un opozīcija partijas pārstāvji pameta parlamenta sēdi pēc tam, kad tika noraidīta viņu prasība nekavējoties apspriest situāciju uz robežas. Opozīcija apvainoja valdību, ka tā pieļauj savu karavīru «dauzīšanu» un ignorē draudus no Ķīnas. Džaišankars norādīja, ka šādi vārdi ir apvainojums Indijas karavīriem, un noliedza, ka valdība vienaldzīgi izturētos pret esošo situāciju.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas