Inflācija liek Latvijas iedzīvotājiem aizņemties vairāk; vidējā patēriņa kredīta summa sasniegusi 6 500 eiro

Šī gada pirmajos deviņos mēnešos novērots izsniegto patēriņa kredītu apjoma pieaugums 10% apmērā, vidējai aizņēmuma summa sasniedzot 6 500 eiro, savukārt darījumu skaits palicis nemainīgs – iepriekšējā gada līmenī, secināts pēc Luminor bankas apkopotajiem.

Kā informē finanšu institūcijā, visvairāk līdzekļu klienti ir aizņēmušies mājokļa remontdarbiem un energoefektivitātes palielināšanai savos mājokļos, kā arī auto iegādei.

Situācija šogad mēnešu griezumā bijusi atšķirīga. Vismazāk iedzīvotāji aizņēmās martā, kad pēc kara sākuma Ukrainā pasaulē valdīja neskaidrība, un Latvijas iedzīvotāji samazināja izdevumus un veidoja vairāk uzkrājumus, stāsta banka. Savukārt, izsniegto patēriņa kredītu apjoms atsāka pieaugt aprīlī, augustā sasniedzot augstāko līmeni šī gada deviņos mēnešos.

Luminor privātpersonu kreditēšanas vadītājs Baltijā Kaspars Lukačovs prognozē, ka

dzīves dārdzības dēļ, arī turpmāk interese par aizņēmumiem lielāku pirkumu veikšanai saglabāsies.

«Ņemot vērā to, ka inflācija, energoresursu un arī būvmateriālu cenas turpina kāpt, kā rezultātā mājsaimniecību rīcībā paliek mazāk brīvo naudas līdzekļu dzīves kvalitātes uzlabošanai, prognozējams, ka arī turpmāk klientu interese par aizņēmumiem lielāku pirkumu veikšanai saglabāsies,» stāsta eksperts.

Kā norāda bankā, kopumā patēriņa kredītu pieprasījuma pieaugums ir skaidrojams ar pieaugošajām elektroenerģijas cenām, kuru ietekmē pieauga arī iedzīvotāju interese par energoefektivitātes risinājumiem mājoklim, lai ilgtermiņā samazinātu mājsaimniecības izdevumus.

Vienlaikus līdz ar būvmateriālu cenu kāpumu, satraucoties par preču sadārdzinājumu nākotnē, liela daļa klientu laikus iegādājās visu nepieciešamo mājokļa remonta un labiekārtošanas darbiem.

Lasiet arī: Gada inflācija Latvijā sasniegusi 21,8%

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas