Irāna atzinusi lidrobotu piegādāšanu Krievijai

Irānas Ārlietu ministrija atzinusi, ka Teherāna apgādājusi Krieviju ar bezpilota lidaparātiem, vienlaikus apgalvojot, kas tas noticis vēl pirms atkārtotā krievu iebrukuma Ukrainā.

«Mēs Krievijai nodevām ierobežotu skaitu lidrobotu mēnesi pirms Ukrainas kara,» pavēstījis Irānas ārlietu ministrs Hoseins Amirabdolahjans.

Iepriekš irāņu amatpersonas noliedza, ka tās būtu Krievijai piegādājušas ieročus, kas tiek izmantoti karā pret Ukrainu.

Vēl pagājušajā nedēļā Irānas vēstnieks ANO Amirs Saeids Iravani paziņoja, ka apbalvojumi par irāņu lidrobotu izmantošanu Ukrainas civilās infrastruktūras iznīcināšanai esot «pilnīgi nepamatoti» un ka Irāna šajā karā ievērojot neitralitāti.

Lai gan Amirabdolahjans atzinis lidrobotu piegādāšanu Krievijai, viņš apgalvo, ka Teherānai nekas neesot zināms par to izmantošanu Ukrainas bombardēšanai.

Jāpiebilst, ka, nezinādams, ka atrodas tiešajā ēterā, Krievijas Aizsardzības ministrijas pārstāvis Ruslans Puhovs nesen televīzijas kanālā PBK izpļāpājies, ka Krievija Ukrainā izmanto Irānas dronus.

Nezināmu iemeslu dēļ neviens Puhovu nepabrīdināja, ka viņš runās tiešajā ēterā, kā rezultātā viņš atklāja informāciju, kas, droši vien, skatītājiem nebija jādzird.

“Nešūposim laivu, tāpēc lūdzu jums par šiem Irānas… jo šī ir stāstu klasika: pakaļa ir, bet vārda nav, vai ne? Mēs visi zinām, ka tie ir Irānas, taču varas iestādes to noliedz,” tiešajā ēterā sacījis politiķis, līdz žurnāliste viņu pārtraukusi.

Iepriekš Krievijas varas iestādes uzstājīgi apgalvojušas, ka uzbrukumos Kijivai izmantoti  krievu droni, nevis Irānas, kā apgalvo Rietumi. Krievija pat draudējusi pārskatīt sadarbību ar ANO, ja tā veiks izmeklēšanu par Irānas droniem, kas notriekti Ukrainā.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas