Itālijas valsts vēlēšanās uzvar galēji labējā partija Itālijas brāļi

Itālijas valsts vēlēšanās, pirmdien, 26.septembrī, ir uzvarējusi labējo spēku alianse. Partijas uzvara notiek sarežģītā laikā, un tai būs jārisina virkne problēmu, kas šobrīd nomāc eirozonas trešo lielāko ekonomiku, vēsta ziņu aģentūra Reuters.

Līdz ar labējās partijas uzvaru, tās līdere Džordžija Meloni (Giorgia Meloni), visticamāk, kļūs par pirmo sievieti – premjerministri Itālijā.

Meloni un viņas sabiedrotajiem būs jāsaskaras ar daudziem sarežģītiem izaicinājumiem, tostarp strauji augošām enerģijas cenām, karu Ukrainā un eirozonas trešās lielākās ekonomikas izaugsmes tempa atjaunošanu.

Tikmēr Džordžija Meloni apgalvo, ka ir apņēmusies atbalstīt Rietumus Ukrainas kara jautājumā, kā arī neplāno riskēt ar tā jau Itālijas trauslajām finansēm.

«Ja mēs tiksim aicināti vadīt šo valsti, mēs to darīsim visu itāļu labā, lai vienotu tautu un koncentrētos uz to, kas mūs vieno, nevis uz to, kas mūs šķeļ,» viņa sacīja saviem atbalstītājiem.

Tomēr pašā partijā atsevišķos jautājumos nav vienota pieeja.

Pati Meloni iestājas pret LGBT kopienu un masveida imigrāciju, savukārt daži viņas partijas biedri neatbalsta Rietumu īstenotās sankcijas pret Krieviju un ir pat izteikuši apbrīnu Putinam.

Viedokļi arī dalās par to, kā tikt galā ar strauji pieaugošajām elektroenerģijas cenām. Partijā izskanēja solījumi, ka uzvaras gadījumā tā samazinās nodokļus, kā arī īstenos pensiju reformu, taču nav minēts nedz konkrēts plāns, nedz kā tas ietekmēs Itālijas ekonomiku.

Partija arī mēģina novērst uzmanību no fakta, ka tās pirmsākumi ir meklējami neofašistu kustībā pēc Otrā pasaules kara un ka tā salīdzina sevi ar Lielbritānijas konservatīvo partiju.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas