Izdošana kriminālvajāšanai netraucēs Grevcovai kļūt par 14.Saeimas deputāti

Saeimas deputāta amata kandidāta izdošana kriminālvajāšanai nevar būt par pamatu mandāta neapstiprināšanai, līdz ar to partijas Stabilitātei! pārstāve Glorija Grevcova varēs pieņemt deputāta mandātu, vēsta TV3 Ziņas.

Tikmēr politiskā spēka līderis Aleksejs Rosļikovs, komentējot pret kolēģi Gloriju Grevcovu izvirzīto apsūdzību, norādīja, ka šādi partiju cenšas piespiest sadarboties ar koalīciju, ziņo LSM.

«Absolūti skaidri var redzēt, ka masu medijos noplūst klasificēta informācija. Informācija no datu bāzēm par konkrētām personām. Valsts policijas vadību tas neinteresē. Tāpēc mums ir absolūti visas tiesības un visi pamatojumi uzskatīt, ka VP augstākā vadība cenšas ietekmēt mūs un likt sadarboties ar koalīciju veidojošām partijām,» sacīja Rosļikovs.

Lūgts novērtēt Grevcovas iespējamos pārkāpumus, partijas vadītājs atteica, ka vispirms vēlas sagaidīt tiesas spriedumu. Viņš sola spriedumu respektēt, lai kāds tas būtu.

«Mēs esam apsolījuši cilvēkiem jaunu politiku, tāpēc esam sagatavojuši iesniegumu Valsts drošības dienestam (VDD) ar lūgumu izmeklēt radušos situāciju. Mums ir sajūta, ka pret mums vērsts politisks spiediens,» komentējot pēdējo nedēļu notikumus, kas skāruši partijas Stabilitātei! pārstāvi Gloriju Grevcovu, trešdien, 19.oktobrī, norādījis politiskā spēka līderis Aleksejs Rosļikovs.

«Tas, ka pirms pāris nedēļām masu medijos bija noplūdusi klasificēta informācija no slēgtām datu bāzēm, liecina par to, ka vai nu viņi nespēj pārvaldīt šīs datu bāzes vai arī informācija nopludināta apzināti ar mērķi diskreditēt mūsu politisko spēku,» sasaucis masu mediju pārstāvjus pie Valsts policijas galvenās ēkas, uzsvēris Rosļikovs. Viņam radies iespaids, ka šobrīd Valsts policija nav ierosinājusi nevienu lietu par informācijas nopludināšanu vai sākusi izmeklēšanu Valsts policijas iekšienē.

Rosļikovs stingri uzsvēris, ka partija ievēlēta 14.Saeimā, un tai ir absolūti nepieņemami, ka valsts un varas struktūras mēģina pārņemt vadību pār likumdevēju un parlamentu tik barbariskām metodēm. «Vēlos uzsvērt, ka negrasāmies padoties un salūzt, neskatoties uz lietām, kas jau ierosinātas, un ko pret mums grasās sagatavot,» sacīja Rosļikovs.

«Mēs sagatavojām iesniegumu VDD, taču nelolojam nekādas cerības, ka būs kāda reakcija un tiks atrasti cilvēki, kas nopludinājuši informāciju.»

Saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmi jaunievēlētā Saeima sanāk uz pirmo sēdi novembra mēneša pirmajā otrdienā, kad arī beidzas iepriekšējās Saeimas pilnvaras, tātad otrdien, 1.novembrī, pulksten 10.00 uz pirmo sēdi sanāks 14.Saeima.

Jau ziņots, ka VP kriminālvajāšanai nodevusi 14.Saeimā ievēlētās deputātes Glorijas Grevcovas krimināllietu par nepatiesu ziņu sniegšanu CVK. Kriminālprocesu policija sāka 7.oktobrī.

Par šādu noziedzīgu nodarījumu likumā paredzēts sods – īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai ar sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Lasiet arī: Kriminālprocesu par deputāta kandidāta nepatiesu ziņu sniegšanu CVK nodod kriminālvajāšanai

TV3 Ziņas iepriekš vēstīja, ka topošā deputāte melojusi par savu darbavietu, pirmsvēlēšanu laikā CVK apzināti iesniedzot nepatiesu informāciju par to.

Turklāt Grevcova CVK sniegusi nepatiesu informāciju arī par iegūto izglītību Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA), apstiprinājusi LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja Ilze Āķe-Vīksne.

CVK Grevcova sniegusi informāciju, ka 2013.gadā ieguvusi augstāko izglītību LSPA pedagoga specialitātē. Tomēr Āķe-Vīksne, atbildot uz jautājumu par šīs informācijas patiesumu, norādīja, ka LSPA arhīvā šāda informācija nav pieejama.

Persona ar šādu vārdu un uzvārdu neesot atrodama LSPA Studentu informatīvajā sistēmā, kas darbojas kopš 2004.gada.

TĀPAT GREVCOVA NAV FIKSĒTA NE ABSOLVENTU SARAKSTĀ, NE STUDĒJOŠO SARAKSTĀ, AKCENTĒJA AKADĒMIJAS PĀRSTĀVE.

Savukārt Saeimā ievēlētais partijas Stabilitātei! pārstāvis Dmitrijs Kovaļenko pirms vairāk nekā desmit gadiem divās lietās krimināli sodīts par nelikumīgu alkohola glabāšanu un realizāciju, tomēr sodāmības vairs nav aktuālas.

Partija Stabilitātei! 14.Saeimas vēlēšanās ieguva 11 mandātus.

Lasiet arī: Stabilitātei! uzskata, ka informācija par Grevcovu bijusi klasificēta; lūgs VDD pārbaudīt tās noplūdi

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas