Izmēģinājuma eksāmenu tiešsaistē kārtos gandrīz 6 000 skolēnu

2022.gada 10.novembrī 12.klašu skolēni un profesionālās izglītības iestāžu 3.kursu audzēkņi pirmo reizi izmēģinās centralizētā eksāmena norisi elektroniskā formātā, informē Valsts izglītības un satura centrs (VISC).

Paredzēts, ka eksāmens norisināsies no pulksten 14.00 līdz 17.00 un tā kārtošanai ir pietiekušies 5 857 audzēkņi no 264 izglītības iestādēm, savukārt eksāmens norisināsies Valsts pārbaudījumu informācijas sistēmā (VPS).

Kā norāda VISC, eksāmens būs iespēja skolēniem iepazīties ar angļu valodas augstākā līmeņa eksāmena norisi. Kopējais izmēģinājuma eksāmena izpildes laiks būs trīs stundas.

Paredzēts, ka izmēģinājuma eksāmenā skolēniem būs jāveic trīs uzdevumi klausīšanās daļā, pieci uzdevumi lasīšanas daļā un viens uzdevums rakstīšanas daļā.

Eksāmena vērtēšana daļēji tiks veikta automātiski, bet daļu uzdevumu vērtēs izglītības iestādēs reģistrētie vērtētāji VPS no 14. līdz 21.novembrim, taču eksāmena rezultāti būs pieejami no 24. novembra.

Kā uzsver VISC, izmēģinājuma eksāmena rezultāti neietekmēs skolēna semestra vai gada vērtējumus. Šajā eksāmenā atšķirībā no oficiālā eksāmena, ja nepieciešams, skolēni eksāmena izpildei var izmantot arī savus personīgos datorus.

2022.gada 5.jūlijā tika apstiprināti Ministru kabineta noteikumi Nr. 398 Noteikumi par centralizēto eksāmenu saturu un norises kārtību, kas paredz, ka, sākot ar 2022./2023. mācību gadu, tiks sākta pakāpeniska pāreja uz augstākā līmeņa valsts pārbaudes darbu īstenošanu tiešsaistē.

Pirmais solis šo noteikumu praktiskā realizācijā ir angļu valodas augstākā līmeņa eksāmena izmēģinājums tiešsaistē. Nākamais izmēģinājuma eksāmens plānots 1.decembrī, kad skolēniem tiešsaistē būs iespēja izmēģināt latviešu valodas eksāmenu.

Tāpat VISC norādā, ka 2022./2023. mācību gada noslēgumā tiešsaistē tiks organizēti augstākā līmeņa eksāmeni. 2023.gada 17.maijā paredzēts eksāmens programmēšanā, 19.maijā – sociālajās zinātnēs. Savukārt 22. un 23.maijā ģeogrāfijā, bet 14.jūnijā – kultūrā un mākslā. Plānots, ka tiešsaistes augstākā līmeņa eksāmeni noslēgsies 19.jūnijā, kad tiks kārtots pārbaudījums vēsturē.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas