Izmeklējot iespējamo ES fondu līdzekļu izkrāpšanu, veikta kratīšana Līvānu mēra privātīpašumā

Izmeklējot iespējamo Eiropas Savienības fondu izkrāpšanu 1,8 miljonu eiro apmērā, trešdien veikta kratīšana Līvānu novada domes priekšsēdētāja Andra Vaivoda (LA) privātīpašumā.

Eiropas prokuratūra (EPPO) izmeklē iespējamo ES fondu izkrāpšanu 1,8 miljonu eiro apmērā, kas ir saistīta ar projektiem par ražošanas infrastruktūras izbūvi Līvānu pilsētā, un šodien sadarbībā ar KNAB veiktas procesuālās darbības, tostarp kratīšanas gan Līvānu novada domē, gan domes priekšsēdētāja privātīpašumā, apstiprināja Latvijas pārstāvis Eiropas Prokuratūrā, prokurors Gatis Doniks.

Izmeklēšana norit jau ilgāku laiku, bet tagad tajā iestājusies fāze, kas kļuvusi publiska.

 

Patlaban neviena amatpersona nav aizturēta un nevienai amatpersonai nav piemērots procesuālais statuss. Prokurors apliecināja, ka «laiks rādīs» vai lietā būs aizdomās turētie.

«Iegūtajiem pierādījumiem būs analīze, un tiks izdarīti secinājumi, un domāju, ka bez aizdomās turētajiem nepaliksim,» sacīja Doniks.

Kratīšanu domē apstiprināja arī Līvānu novada domes priekšsēdētājs Vaivods. Taujāts par kratīšanu dzīvesvietā, Vaivods sacīja, ka par to neko nezinot, jo mājās šodien neesot bijis, jo strādājot.

Pēc Vaivoda vārdiem, izmeklēšana varētu būt saistīta ar kādām iepriekšējā domes izpilddirektora darbībām, bet neko plašāk nekomentēja.

KNAB apstiprināja, ka šodien sniedzis atbalstu EPPO, bet, ņemot vērā, ka procesa virzītājs ir EPPO, KNAB nav tiesīgs izpaust plašāku informāciju.

Doniks informēja, ka EPPO sāktas vairāk nekā 20 lietas, kas saistītas ar Latviju.

Vēl divās lietās jau ir pieņemti tiesas spriedumi un vairākās lietās ir atgūti zaudējumi.

Savukārt Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA) aģentūrai LETA skaidroja, ka CFLA ir informēta par izmeklēšanu un sniedz visu nepieciešamo atbalstu tiesībsargājošajām institūcijām. Šajā izmeklēšanas posmā CFLA precīzāku informāciju par projektu nevar sniegt, jo tā ir EPPO kompetence.

Jau ziņots, ka pērn 1.jūnijā, savu praktisko darbību sāka EPPO, kuras mērķis ir aizsargāt Eiropas Savienības finanšu intereses. Prokuratūra ir atbildīga par izmeklēšanu, kriminālvajāšanu un apsūdzības uzturēšanu tiesā par tādiem noziedzīgajiem nodarījumiem, kas skar ES finanšu intereses.

Kolēģija sastāv no Eiropas galvenā prokurora un visu dalībvalstu Eiropas prokuroriem.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas