Jaungada dienā gaidāmi siltuma rekordi, pēcsvētku nedēļā atkusnis turpināsies

Gadumija būs apmākusies, lietaina un vējaina. Savukārt nākamās nedēļas vidū atkusni daļā Latvijas nomainīs sals, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. Jaungada naktī un dienā tiks pārsniegti vairāki maksimālās gaisa temperatūras rekordi.

Gada pēdējās dienās turpināsies atkusnis un sniega segas kušana. Piektdien laika apstākļus noteiks plaša ciklona dienvidaustrumu, austrumu mala. Debesis lielākoties klās mākoņi, kas daudzviet nesīs lietu, austrumu rajonos arī slapju sniegu, sniegu. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidrietumu, rietumu vējš, kas piekrastes rajonos būs brāzmains.

Gaisa temperatūra saglabāsies 0…+6 grādu (pēc Celsija skalas) robežās.

Sestdien, gada pēdējā dienā, būtiskas izmaiņas laika apstākļos nav gaidāmas – vietām uzlīs, pūtīs brāzmains dienvidrietumu, dienvidu vējš, kas piekrastē brāzmās var sasniegt 20 m/s, bet gaiss būs joprojām silts.

Vecgada vakars gaidāms apmācies un dūmakains, kā arī visā valsts teritorijā līs. Vējš saglabāsies brāzmains. Gaisa temperatūra nakts laikā paaugstināsies un Jaungada dienas rītā vietām var sasniegt +10 grādus. Gaidāms, ka tiks pārspēti vairāki 31.decembra un 1.janvāra maksimālās gaisa temperatūras rekordi. Debesis gada pirmajā dienā saglabāsies mākoņainas, daudzviet līs.

Gada pirmā darba nedēļa iesāksies bez būtiskām laika apstākļu izmaiņām – nedēļas sākumā līs, vietām snigs slapjš sniegs, pūtīs brāzmains vējš, bet gaisa temperatūra joprojām būs virs 0 grādiem. Nedēļas vidū Latvijā no ziemeļrietumiem ieplūdīs aukstāks gaiss, un uz pāris dienām vismaz daļā valsts iestāsies sals un nokrišņi mitēsies.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas