Jaunievēlētās Grevcovas krimināllieta par nepatiesu ziņu sniegšanu CVK nosūtīta tiesai

Rīgas Austrumu prokuratūra 21.oktobrī pieņēmusi lēmumu par jaunievēlētās 14.Saeimas deputātes – Glorijas Grevcovas – krimināllietas nodošanu izskatīšanai Rīgas pilsētas tiesai.

Kā norāda Rīgas Austrumu prokuratūra, 18.oktobrī tika pieņemts lēmums par kādas jaunievēlētās 14.Saeimas deputātes saukšanu pie kriminālatbildības par apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu valsts institūcijai – šajā gadījumā Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK).

Persona tiek apsūdzēta par to, ka viņa, būdama 14.Saeimas vēlēšanu deputāta kandidāte, izpildot Saeimas vēlēšanu likumā noteiktās prasības deputātu kandidātiem, aizpildīja un parakstīja anketu, kurā norādīja apzināti nepatiesas ziņas par savu darbavietu un izglītību.

Savukārt BNN jau iepriekš ziņoja, ka valsts kriminālvajāšanai nodevusi 14.Saeimā ievēlētās deputātes Glorijas Grevcovas krimināllietu par nepatiesu ziņu sniegšanu CVK.

Kā norāda prokuratūrā, tā kā persona atteicās paust savu attieksmi par viņai izvirzīto apsūdzību, šodien, 21.oktobrī, pieņemts lēmums par krimināllietas nodošanu izskatīšanai Rīgas pilsētas tiesai.

Personai piemēroti drošības līdzekļi, kuri nav saistīti ar brīvības atņemšanu, proti, dzīvesvietas maiņas paziņošana un aizliegums izbraukt no valsts.

Par šāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu personu var sodīt ar īslaicīgu brīvības atņemšanu no 15 dienām līdz 3 mēnešiem, sabiedrisko darbu no 40 līdz 280 stundām vai naudas sodu līdz 100 Latvijas Republikā noteikto minimālo mēnešalgu apmērā.

BNN jau iepriekš ziņojusi, ka Valsts policija sākusi kriminālprocesu par jaunievēlētās partijas Stabilitātei! deputātes Glorijas Grevcovas iespējamo melošanu Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) par savu darbavietu.

Tāpat jaunievēlētā deputāte Grevcova CVK melojusi arī par savu izglītību, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma.

Tāpat arī TV3 ziņas iepriekš vēstīja, ka topošā deputāte melojusi ne tikai par savu darbavietu, pirmsvēlēšanu laikā CVK apzināti iesniedzot nepatiesu informāciju par to, bet arī par iegūto izglītību. 

Savukārt, kā medijus informēja partijas Stabilitātei! līderis Aleksejs Rosļikovs, partija lūgusi Valsts drošības dienestam (VDD) izmeklēt, kādā veidā plašsaziņas līdzekļos nokļuvusi klasificēta informācija par 14.Saeimā ievēlētajiem partijas deputātiem.

Tāpat Stabilitātei! iesniegumā VDD lūdz pārbaudīt to, kas ar partiju noticis pēdējo divu nedēļu laikā. Partija uzskata, ka VP augstākās amatpersonas iesaistījušās dziļi politiskajos procesos un ar savu darbību cenšas ietekmēt partiju.

Kā iepriekš ziņots, partija Stabilitātei! tika ievēlēta 14.Saeimā, vēlēšanās iegūstot 6,80% balsu un 11 deputātu vietas.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas