Karalis Čārlzs III pirmo reizi kā monarhs apmeklē Lielbritānijas parlamentu

Karalis Čārlzs III un Kamilla (Camilla), karaliene konsorte, pirmdien, 12.septembrī, ieradās Vestminsteras abatijas zālē, lai uzklausītu klātesošo parlamenta deputātu līdzjūtības apliecinājumus, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Karalis ar pateicību pieņēma līdzjūtības apliecinājumus un sacīja, ka tie parādot, cik daudz mūžībā aizgājusī karaliene visiem esot nozīmējusi.

Viņš atsaucās uz Šekspīra lugu «Henrijs VIII», kurā Elizabete I ir aprakstīta kā «paraugs visiem dzīvajiem prinčiem», un sacīja, ka Vestminsteras abatijā nevarot nesajust vēstures smagumu, kas atgādinot par nozīmīgām parlamentārām tradīcijām.

«Parlaments ir dzīvs un elpojošs mūsu demokrātijas instruments,» sacīja karalis.

Pēc vizītes Vestminsteras abatijā karalis Čārlzs III un Kamilla, karaliene konsorte, devās ceļā uz Edinburgu, kur kopš svētdienas, 11.septembra, atrodas karalienes zārks.

Edinburgas Holīrūdhausas pilī plkst.13.00 (pēc vietējā laika) sākās ceremonija, kurā karalim tiks pasniegtas pilsētas atslēgas.

Pēc ceremonijas plkst.14.25 (pēc vietējā laika) karalis un karaliskās ģimenes locekļi pavadīs karalienes zārku, kad tas dosies ceļā pa Karalisko jūdzi uz Sv. Džailza katedrāli, kurā pēc tam tiks novadīts dievkalpojums, lai godinātu karalienes Elizabetes II dzīvi.

Karalienes zārks atradīsies katedrālē līdz otrdienas, 13.septembra, pēcpusdienai un Skotijas iedzīvotājiem būs iespēja izrādīt karalienei pēdējo godu.

Karalienes bēru ceremonija notiks Vestminsteras abatijā Londonā pirmdien, 19.septembrī.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas