Kariņš: Nākamo valdību Saeimā varētu apstiprināt pēc dažām nedēļām

Valdību veidojošās partijas tuvāko dažu nedēļu laikā varētu pabeigt darbu pie valdības darāmo darbu deklarācijas, lai pēc tam Saeimā varētu notikt balsojums par jaunā Ministru kabineta sastāva apstiprināšanu, 22.novembrī pēc Valsts prezidenta Egila Levita paziņojuma par Krišjāņa Kariņa (JV) nominēšanu Ministru prezidenta amatam žurnālistiem sacīja Kariņš.

Pašlaik Jaunā vienotība (JV), Apvienotais saraksts un Nacionālā apvienība ir izstrādājusi topošās valdības deklarācijas melnrakstu, kas vēl nav pabeigts un pie kura būs jāstrādā visu atlikušo nedēļu un, ja nepieciešams, arī nākamnedēļ, pauda Kariņš.

Premjers prognozē, ka dažu nedēļu laikā viņam būs iespēja piedāvāt apstiprināšanai Saeimā valdības pilnu sastāvu.

Kariņš atkārtoti pauda, ka nākamās valdības pamatmērķis būšot panākt ekonomikas plašu transformāciju. Lai to panāktu, būs jāstrādā vairākās jomās, tajā skaitā, drošības, izglītības, enerģētikas, konkurētspējas sfērā, kā arī dzīves kvalitātes uzlabošanai, klāstīja politiķis.

JV līderis norādīja, ka darbs pie deklarācijas veidošanas turpināsies katru dienu, iespējams, arī rīkojot vairākas sēdes dienā. Tiks strādāts pie uzskatu tuvināšanās, lai izkristalizētos galvenie paveicamie darbi ekonomikas plašai transformācijai, norādīja politiķis.

«Galvenais, ka mēs vienojamies par derīgu un labu programmu,» pauda Kariņš,

uzsverot, ka labāk ir vienu dienu ilgāk diskutēt, lai panāktu valstij nepieciešamo rezultātu, nekā sasteigt procesu. Vaicāts par AS bažām par vides jomas atspoguļojumu deklarācijā, premjers pauda pārliecību, ka tiks atrasts kompromiss, un atgādināja, ka lielākā daļa vides jomas paliks pašreizējās ministrijas pārziņā.

Vides joma ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atbildībā. Šo ministriju plānots pārveidot par Reģionālās attīstības un digitālo lietu ministriju un to paredzēts vadīt AS pārstāvim.

Kā BNN iepriekš ziņoja, Valsts prezidents Levits šodien, 22.novembrī, JV politiķi, pašreizējo premjeru Kariņu oficiāli nominēs Ministru prezidenta amatam. Faktiski Kariņa vadībā darbs pie jaunās valdības izveides notiek jau pusotru mēnesi.

Lasiet arī: Levits oficiāli nominē Kariņu premjerministra amatam

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas