Kariņš skeptisks par iespēju JV iesaistīties NA vai AS politiķu vadītā valdībā

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ir skeptisks par iespēju Jaunajai vienotībai (JV) iesaistīties Nacionālās apvienības (NA) vai Apvienotā saraksta (AS) politiķu vadītā valdībā.

Intervijā žurnālā Ir Kariņš pastāstīja, ka ar līdzšinējās koalīcijas partneriem – AS un NA – problēmas sadarbībā bijušas visu valdības laiku – AS un NA esot bijis izdevīgi savstarpēji sabloķēties, lai nedotu iespēju pieņemt dažādus lēmumus.

Kariņa ieskatā abas partijas vēlējušās kontrolēt to, kas notiek valdībā un kādi lēmumi tajā tiek pieņemti.

Jautāts, vai JV piedalītos valdībā, ko Valsts prezidents uzticētu veidot AS vai NA, Kariņš norādīja, ka partijā tas neesot pārrunāts, taču, viņaprāt, JV nebūtu jāpiedalās valdībā, ko vada redzamākie AS un NA politiķi.

Kā ziņots, Kariņš ceturtdien, 17.augustā, Valsts prezidentam iesniegs demisijas rakstu, atsakoties arī no iespējas veidot nākamo valdību. JV kā jauno premjera kandidāti izvirzīja labklājības ministri Eviju Siliņu.

Viņa kā valdības kodolu saskata JV, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un Progresīvo komandu, taču tiek uzsvērs, ka būtu vēlama lielāka koalīcija, tāpēc tajā aicināti arī AS un NA.

JV virzītā valdības vadītāja amata kandidāte ievēlēta 14.Saeimā no JV saraksta. Vidzemes vēlēšanu apgabalā Siliņa ieguva trešo labāko rezultātu no JV kandidātiem, saņemot 4509 plusus un 2154 svītrojumus.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pirmdien, 14.augustā,  paziņoja, ka atkāpsies no premjera amata un vairs atkārtoti nepretendēs uz šo amatu. Kariņš ceturtdien Valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam iesniegs dokumentu par valdības demisiju.

Lasiet arī: Siliņa kā valdības kodolu redz JV, ZZS un Progresīvos; cer arī uz AS un NA

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas