Katra desmitā Latvijas iedzīvotāja mājoklī ir veikti visi nepieciešamie ugunsdrošības pasākumi

Katra desmitā jeb 11% Latvijas iedzīvotāju mājoklī ir veikti visi nepieciešamie ugunsdrošības pasākumi, lai novērstu ugunsgrēka izcelšanos, liecina LMT veiktās aptaujas rezultāti. 

Saskaņā ar Latvijas iedzīvotāju pausto vispopulārākais risinājums savlaicīgai ugunsnelaimju novēršanai ir dūmu detektora uzstādīšana – to paveikuši 77% aptaujāto. Vienlaikus tikai neliela daļa aptaujāto apzinās ugunsgrēka izcelšanās riskus, ko var izraisīt bojāta elektroinstalācija vai netīrīts dūmenis. Katrs trešais respondents ir veicis elektroinstalāciju pārbaudi un remontu, un teju tikpat daudzi – arī dūmeņa un apkures sistēmu tīrīšanu un apkopi.

Vēl retāk Latvijas iedzīvotāji ir padomājuši par ugunsdrošas vides radīšanu – tikai 23% iedzīvotāju atbrīvojuši mājokļu apkārtni no nevajadzīgām (degošām) mantām, bet ugunsdzēšamais aparāts vai ugunsdzēšanas sistēmas uzstādītas vien 22% aptaujāto mājokļu.

Savukārt puse Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka pastāv maza vai ļoti maza iespēja izcelties ugunsgrēkam viņu mājoklī.

Tāpat aptaujas rezultāti norāda uz to, ka neliela daļa Latvijas iedzīvotāju ir nodrošinājušies pret situācijām, kad apkures procesā radusies tvana gāze vai dabasgāze noplūst un apdraud veselību un dzīvību. Tvana gāzes un dabasgāzes noplūdes detektorus uzstādījuši vien 7% Latvijas iedzīvotāju.

Kā norāda Latvijas Ugunsdzēsības asociācijas valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Babra, konkrētās aptaujas dati liecina, ka Latvijas iedzīvotāji samērā vieglprātīgi izturas pret jautājumiem, kas skar viņu mājokļu ugunsdrošību.

«Priekšstats, ka, lai pasargātu savu māju vai dzīvokli no ugunsgrēka, pietiek ar visvienkāršākā dūmu detektora uzstādīšanu, ir bīstams un maldinošs,» uzsver Babra.

Kā uzsver eksperts, lai gan ugunsgrēka gadījumā detektors izdod skaņas signālu, tas var nebūt pietiekami, lai savlaicīgi nodzēstu ugunsgrēku, piemēram, situācijās, kad neviena nav mājās un tuvumā nav kaimiņu. Vienlaikus Babra norāda, ka visefektīvākais līdzeklis, lai izvairītos no ugunsnelaimes, ir regulāra visaptverošu drošības pasākumu veikšana un pārdomāta rīcība ikdienā.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas