Katrs piektais Lietuvas iedzīvotājs atrodas uz nabadzības sliekšņa

Lietuvā nabadzības riska līmenis pagājušajā gadā sasniedza 20%, un gandrīz katrs piektais iedzīvotājs atradās uz nabadzības sliekšņa, atsaucoties uz Lietuvas Statistikas departamenta datiem, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Nabadzības riska līmenis salīdzinājumā ar 2020.gadu ir samazinājies par 0,9% un par 2,9% pēdējo četru gadu laikā, pavēstīja Statistikas departamenta direktora vietniece Inga Masiulaite–Šukeviča (Inga Masiulaitytė–Šukevič).

Pagājušajā gadā nabadzības riska slieksnis bija 483 eiro mēnesī vienai personai. Savukārt ģimenei, kurā ir divi pieaugušie un divi bērni līdz 14 gadu vecumam, tas bija 1 015 eiro. Nabadzības riska līmenis pilsētās sasniedza 17,4% un 25,4% laukos.

Visaugstākais nabadzības riska līmenis bija reģistrēts vecuma grupā virs 65 gadiem – gandrīz 36%.

Tomēr visvairāk riskam tika pakļautas mājsaimniecības, kurās dzīvo vai nu vientuļā māte, vai vientuļais tēvs ar bērniem, no kuriem vismaz viens ir jaunāks par 25 gadiem.

Strādājošo vidū 7,5% iedzīvotāju atradās zem nabadzības riska sliekšņa, bet bezdarbnieku vidū nabadzības riskam bija pakļautas bija 50% mājsaimniecību.

Pēc Lietuvas Statistikas departamenta pārstāves teiktā, valstī kopējais nabadzības līmenis bija gandrīz 4%.

Turklāt 36,4% no Lietuva iedzīvotajiem, nepieciešamības gadījumā, nespētu no saviem līdzekļiem segt neparedzētus izdevumus 380 EUR apmērā.

Tikmēr nabadzības riskam pakļautie bērni bija spiesti ne tikai ierobežot sava brīvā laika aktivitātes līdzekļu trūkuma dēļ, bet viņi arī nesaņēma pilnvērtīgu uzturu, un lielai daļai no viņiem nācās nēsāt lietotas drēbes,» sacīja Masiulaite–Šukeviča.

Pilnu rakstu angļu valodā lasiet: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1786894/one-in-five-lithuanians-at-risk-of-poverty

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas