Ķīna pēc plašajiem protestiem atvieglo ierobežojumus

Ķīna, par spīti pieaugošajiem saslimstības rādītājiem, likusi noprast, ka pēc plašajiem protestiem atvieglos Covid-19 izplatības mazināšanai paredzētos ierobežojumus, raksta raidorganizācija BBC.

1.decembrī dučiem pilsētas rajonu Šanhajā un Guandžou atbrīvoti no stingrām karantīnas un mājsēdes prasībām, neskatoties uz augstajiem un arvien pieaugošajiem saslimstības rādītājiem. Ķīnas vicepremjere paziņoja, ka valsts saskaras ar jaunu situāciju. Šis paziņojums seko pēc plašiem protestiem, kas novembra pēdējā nedēļā pārņēma Ķīnu.

Protestus aizsāka desmit cilvēku bojāeja ugunsnelaimē Urumči, par kuras iemeslu tiek uzskatīti stingrie ierobežojumi, kas neļāva glābējiem laikus sniegt palīdzību. Varas iestādes to noliedz. Pēc protestiem pastiprināta policijas uzraudzība.

Ierobežojumus lielajās pilsētās, kā Guandžou, atcēla jau dažas stundas pēc tam, kad 30.novembrī izcēlās vardarbīgi protesti un sadursmes ar policijas spēkiem.

Arī Pekinā Covid-19 slimniekiem ar viegliem simptomiem tiek ļauts izolēties mājās, un, atšķirībā no iepriekšējiem noteikumiem, vairs netiek paredzēta visas ēkas vai pat pilsētas rajona slēgšana, ko dažkārt ierosināja pat viens pozitīvs gadījums.

Ķīnas vicepremjere Suņa Čuņlaņa (Sun Chunlan) paziņojusi, ka vīrusa spēja izraistīt saslimšanu samazinās: «Valstī ir jauna situācija un jauna pieeja epidēmiskajai kontrolei, jo vīruss vairs nav tik patogēns, arvien vairāk cilvēku ir saņēmuši vakcīnu un mēs esam uzkrājuši pieredzi, lai kontrolētu saslimstību.» Viņas teiktais ir krasā pretrunā ar iepriekš izskanējušo Ķīnas amatpersonu viedokli, ka jāsaglabā stingri ierobežojumi.

Lasiet arī: Ķīnas varas iestādes tvarsta protestu dalībniekus

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas