KNAB toreizējai Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktorei piemēro 310 eiro sodu

Izvērtējot toreizējās Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktores Evijas Smiltnieces darbības atbilstību likuma normām, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) valsts amatpersonas rīcībā konstatējis interešu konfliktu, aģentūra LETA uzzināja KNAB.

KNAB konstatēja, ka Smiltniece bija izdevusi rīkojumus, kas ietekmēja viņas laulātā personiskās intereses. Rīkojumi saistīti ar prēmijas un piemaksas piešķiršanu.

KNAB informāciju par konstatēto pārkāpumu publicējis savā tīmekļvietnē.

Smiltniecei kā valsts amatpersonai par interešu konfliktu ar savu radinieku bija nekavējoties rakstveidā jāinformē augstākstāvošā valsts amatpersona vai koleģiālā institūcija, proti, Ogres novada pašvaldības vadība, lai savukārt pašvaldības vadība varētu norīkot citu personu izdot rīkojumus attiecībā uz Smiltnieces laulāto.

Par šo pārkāpumu KNAB sauca amatpersonu pie administratīvās atbildības, piemērojot 310 eiro naudas sodu. 

Smiltniece KNAB amatpersonu pieņemto lēmumu bija pārsūdzējusi, tomēr lēmums ir stājies spēkā, un amatpersona ir veikusi naudas soda iemaksu valsts budžetā.

Kā vēstīts, Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktora amats kļuva vakants pēc tam, kad 17.aprīlī īsi pirms Ogres novada domes ārkārtas sēdes, kurā bija plānots lemt par Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktores Evijas Smiltnieces atstādināšanu no amata uz laiku, viņa pašvaldībai uzteica darbu.

Smiltniece darbu uzteica atbilstoši Darba likuma 100.panta piektajai daļai, kas paredz darbiniekam tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu, neievērojot šajā pantā noteikto uzteikuma termiņu, ja viņam ir svarīgs iemesls. Par šādu iemeslu atzīstams katrs tāds apstāklis, kas, pamatojoties uz tikumības un taisnprātības apsvērumiem, neļauj turpināt darba tiesiskās attiecības.

Tas nozīmē, ka, iesniedzot uzteikumu, darba attiecības ir beigušās un nekāds akcepts no darba devēja nav nepieciešams.

Ogres novada pašvaldības vadības konflikts ar muzeja darbiniekiem sākās februārī, kad muzeja darbinieki atklātā vēstulē iebilda pret domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa (NA) ieceri rīkot Krievijas oligarham Pjotram Avenam piederošas porcelāna kolekcijas izstādi muzejā.

Lasiet arī: Sadales tīkls plāno gadu nodrošināt iespēju klientiem vienu reizi bez maksas atjaunot samazināto slodzi

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas