Krievija esot atteikusies no idejas par Ukrainas spēku ielenkšanu Bahmutā

Zemas kvalitātes Krievijas spēku izvietošana flangos ap Bahmutu liecina, ka Krievijas Aizsardzības ministrija lielā mērā ir atteikusies no mērķa ielenkt tur ievērojamu skaitu Ukrainas karavīru, secinājuši ASV Kara studiju institūta (ISW) analītiķi.

Krievijas Aizsardzības ministrija, kā izskatās, sāka pievērst mazāku uzmanību Bahmutai šī gada janvārī, kad liedza algotņu grupējumam Vagner vervēt jaunus kaujiniekus Krievijas cietumos.

Tas savukārt pamudināja Vagner dibinātāju Jevgēņiju Prigožinu janvārī pastiprināt centienus gūt panākumus Soledaras-Bakhmutas virzienā,

bet jau februārī viņš sāka publiski sūdzēties, ka ministrija neatbalsta Vagner centienus.

Martā un aprīlī Krievijas Aizsardzības ministrija uz īsu brīdi piešķīra vairāk resursu frontes līnijai Bahmutā, nosūtot turp tankus T-90 un gaisa desanta karaspēku, kā arī atvēlot Vagner mobilizētos rezervistus. Taču jau 24.aprīlī Prigožins paziņoja, ka Aizsardzības ministrija izvietojusi tikai nekvalificētas vienības, lai noturētu flangus pie Bahmutas, un šo vienību nespēja izpildīt pat ierobežotas misijas liecina, ka Krievijas flangi Bahmutā un citās līdzīgās frontes vietās, visticamāk, ir vārīgi pret Ukrainas pretuzbrukumiem.

ISW arī norādīja, ka Krievijas Aizsardzības ministrijas spēku sadalījums apvienojumā ar pārmaiņām kaujas laukā arī liecina, ka draudi, ka Krievija varētu ielenkt nozīmīgus Ukrainas spēkus Bahmutā, visticamāk, vairs nav aktuāli.

Vagner, visticamāk, turpinās veikt frontālus uzbrukumus Bahmutā, kas ļautu Ukrainas spēkiem veikt organizētu atkāpšanos no apdraudētajiem apgabaliem, izvairoties no plaša mēroga ielenkšanas, uzskata ISW analītiķi.

Lasiet arī: Turcijas opozīcijas līderis apsūdz Krieviju par vēlēšanu ietekmēšanu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas