Krievija izraida Igaunijas vēstnieku

Krievijas Ārlietu ministrija nolēmusi izraidīt Igaunijas vēstnieku Maskavā, un viņam februāra sākumā jāpamet Krievija, rakstā Igaunijas medijs ERR News.

Krievijas Ārlietu ministrija paziņojusi, ka Igaunija pēdējos gados mērķtiecīgi sabojājusi attiecības ar Krieviju, un norādīja, ka pēdējais piliens ir 13 diplomātu un astoņu tehnisko darbinieku izraidīšana no valsts.

Reaģējot uz to, Krievija nolēmusi, ka abās pusēs diplomātiskās attiecības paliks d’affaires ad interim līmenī, tas ir, vēstnieku pienākumus pildīs ierēdņi, jo Krievija atsauks arī savu vēstnieku.

Krievija norādījusi, ka visa atbildība par šādu notikumu attīstību jāuzņemas Igaunijas pusei.

Igaunijas vēstniecībā Maskavā šobrīd ir strādā Igaunijas vēstnieks Marguss Laidre (Margus Laidre) un vēl pieci darbinieki. Laidre Maskavā pilda diplomātisko misiju kopš 2018.gada, savukārt Krievijas vēstnieks Vladimirs Lipajevs Igaunijā darbu sāka pērn februārī, īsi pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu (Urmas Reinsalu) pašlaik apmeklē Eiropas Savienības ārlietu komisijas tikšanos Briselē, un ERR News sacīja, ka aicinās ES ievērot paritāti diplomātiskajās attiecībās ar Krieviju: «Igaunija neatkāpsies no paritātes principa, ko esam arī teikuši Krievijas ārlietu ministrijai. Mēs turpināsim atbalstīt Ukrainu laikā, kad Krievija plāno jaunus plaša mēroga uzbrukumus, un mēs aicināsim līdzīgi domājošajām valstīm palielināt palīdzību Ukrainai.»

19.janvārī Igaunijas valdība lēma veidot palīdzības sūtījumu Ukrainai 113 miljonu eiro vērtībā, un tajā būs prettanku ieroči un munīcija.

Lasiet arī: Igaunija: Krievijas vēstnieka atsaukšana būtu nepārprotams signāls

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas