Krievija vēloties izbeigt karu ar diplomātiskām metodēm

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 22.decembrī sacījis, ka viņš vēloties izbeigt karu, un tam neizbēgami būs nepieciešams diplomātisks risinājums, raksta aģentūra Reuters.

Putins to paziņojis pēc tam, kad ASV prezidents Džo Baidens (Joe Biden) Baltajā namā uzņēma Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski. ASV solījusi turpināt atbalstu Ukrainai, lai tā spētu pretoties Krievijas agresijai. Putins sacīja: «Mūsu mērķis nav turpināt kara virpuli, gluži otrādi, mēs vēlamies beigt karu. Mēs tieksimies pielikt tam punktu, un, jo ātrāk, jo labāk.»

Baltā nama pārstāvis Džons Kirbijs (John Kirby) gan norādīja, ka nav nekādu pazīmju tam, ka Putins vēlētos sēsties pie sarunu galda un izbeigt karu, ko iesāka 24.februārī.

«Ir tieši otrādi. Viss, ko viņš dara uz zemes un gaisā, liecina par personu, kas vēlas turpināt izvērst vardarbību pret Ukrainas ļaudīm,»

teica Kirbijs, un piebilda, ka Putins vēlas eskalēt karu.

Kirbijs atgādināja, ka Baidens bija gatavs sarunām ar Putinu, bet tikai pēc tam, kad Krievijas prezidents izrādīs nopietnu attieksmi pret miera sarunām. Lai gan arī Krievija ir norādījusi, ka ir atvērta sarunām, Ukraina un tās sabiedrotie uzskata, ka tā ir stratēģija laika novilcināšanai, lai pārkārtotu spēkus pēc zaudējumu sērijas.

Putins medijiem sacīja: «Esmu daudzkārt to teicis: karadarbības pastiprināšana noved pie neattaisnojamiem zaudējumiem.” Viņš piebilda: “Visi bruņotie konflikti kādreiz beidzas ar diplomātisku risinājumu. Agrāk vai vēlāk konfliktējošās puses apsēžas pie sarunu galda un vienojas. Jo ātrāk sarunu pretinieki nonāk pie šī secinājuma, jo labāk. Mēs nekad neesam atmetuši domu par sarunām.»

Maskava norāda, ka Ukraina atsakoties runāt. Kijiva savukārt paziņojusi, ka Krievijai jāatstāj okupētā teritorija un jāpārstāj uzbrukumi. Putins arī paziņojis, ka pretgaisa aizsardzības sistēmas Patriot nemaz nav tik labas, un Krievija tiks ar tām galā – Patriot esot vecas sistēmas, un nedarbojoties tik labi kā krievu S-300. «Tas tikai pagarinās konfliktu, tas arī viss,» sacīja Putins. Tāpat neesot nozīmes naftas cenu griestiem, ko noteikušas rietumvalstis, tas nekaitēšot Krievijas ekonomikai.

Lasiet arī: Baidens, tiekoties ar Zelenski, apliecina, ka ASV sniegs atbalstu Ukrainai «cik ilgi vajadzēs»

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas