Krievijas raķešu triecienā Zaporižjā vairāki nogalinātie un ievainotie

Krievijas karaspēkam naktī uz svētdienu, 9.oktobri, ar raķetēm apšaudot dzīvojamās mājas Zaporižjā, nogalināti 13 un ievainoti 89 cilvēki, paziņojušas Ukrainas amatpersonas.

Raķetes trāpījušas gan daudzdzīvokļu ēkām, gan privātmājām.

Sākumā Zaporižjas pilsētas padomes sekretārs Anatolijs Kurtevs paziņoja par 17 nogalinātajiem, taču Zaporižjas apgabala administrācijas vadītājs Oleksandrs Staruhs vēlāk precizēja, ka nogalināto skaits ir 12.

Savukārt pēcpusdienā vietējā policija pavēstīja, ka nogalināto skaits pieaudzis līdz 13.

Kurtevs arī paziņoja, ka nodarīti postījumi apmēram 50 daudzdzīvokļu ēkām un aptuveni 20 privātmājām. Vairākas ēkas pilnībā sagrautas.

Ukrainas prezidenta biroja vadītāja vietnieks Kirilo Timošenko saziņas platformā Telegram informēja, ka starp nogalinātajiem ir viens bērns, bet no 89 ievainotajiem 11 ir bērni.

Pēc Ukrainas Gaisa spēku sniegtajām ziņām, uz Zaporižjas dzīvojamajām ēkām raidītas apmēram 16 raķetes. To vidū bijušas četras spārnotās raķetes H-22, kas palaistas no bumbvedējiem Tu-22, un divas vadāmās aviācijas raķetes H-59, kas palaistas no iznīcinātājiem Su-35, kā arī zenītraķetes, kas izšautas no raķešu palaišanas kompleksiem S-300.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis raķešu triecienu dzīvojamajām mājām Zaporižjā nosaucis par absolūto ļaunumu un uzsvēris, ka vainīgajiem par to būs jāatbild.

«Atkal Zaporižja. Atkal nesaudzīgi triecieni mierīgajiem cilvēkiem. Dzīvojamajām ēkām, tieši nakts vidū,»

sociālajā tīklā Facebook ierakstījis Zelenskis.

«Absolūtā nelietība. Absolūtais ļaunums. Necilvēki un teroristi. No tā, kurš deva šo pavēli, un līdz visiem, kuri šo pavēli izpildīja. Viņi atbildēs. Noteikti. Likuma un cilvēku priekšā,» piebildis Zelenskis.

Jau ziņots, ka Krievijas karaspēks dzīvojamās ēkas Zaporižjā ar raķetēm apšaudīja arī naktī uz ceturtdienu, 6.oktobri. Pēc jaunākās informācijas, šajā raķešu triecienā nogalināti 20 cilvēki.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas