Kristovskis: Lembergs sūdzas, ka viņš nevarot tiesā pierādīt, ka nav zilonis

Ģirts Valdis Kristovskis

«Aivars Lembergs 8.marta video preses konferencē, komentējot prokuratūras lūgumu viņam piemērot astoņu gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un naudas sodu, uzsvēra, ka viņa galvenā problēma tomēr esot cita. Viņš tiesā nevarot pierādīt, ka neesot zilonis. Esot nepieciešams raksturojums,» uz notikušo video konferenci atskatās Ventspils domes opozīcijas deputāts Ģirts Valdis Kristovskis (JV).

Viņš atzīmē, ka «saprotams, Lembergs būtu gribējis, ka to sniedz darbavieta». «Taču prokurora skatījumā tas būtu bijis neobjektīvs, jo tur viņš esot priekšnieks.» Tomēr par gana labiem prokurors Juris Juriss esot atzinis divu, pēc Lemberga sacītā, «blēžu» dotos. Ar vienu no tiem Lembergs neesot «ne kopā strādājis, ne arī bērnudārzā gājis». Savukārt otrs tiesā apgalvojot, ka Lembergs esot viņam parādā 50 miljonus, stāsta Kristovskis. Šādi raksturojuma sniedzēji, pēc no pienākumiem atstādinātā Ventspils mēra vārdiem, esot «apmēram tāpat kā bin Ladenam būtu pajautāts, ko viņš domā par ASV».

Kristovskis turpina, ka tomēr runa nav ne par bin Ladenu, ne arī Lemberga paša saskatītām līdzībām ar ziloni. «Runa ir par apsūdzētā personības raksturojumu. Nosakot soda smagumu, ir jāņem vērā tās morāli ētiskās īpašības, stāvokli sabiedrībā, ieņemamo amatu, mantkārību, nodomu, viltu, kā arī dažādus apstākļus un cēloņsakarības.»

Ventspils opozicionārs pauž viedokli, ka «Lembergs pamatoti cer, ka viņu pozitīvā gaismā spētu raksturot Ventspils domes jeb paša izlolotā autoritārā, prettiesiskā režīma politiskā un administratīvā vadība». «Proti, ļaudis, kas tieši vai ar savu bezdarbību ir veicinājuši noziegumus, par kuriem prokuratūra cēlusi apsūdzību Lembergam. Prokurors šādus galvotājus ir atraidījis. Taču tas nenozīmē, ka Lemberga darbavietā nav to, kas tiešām spēj vērtēt un sniegt objektīvu apsūdzētā raksturojumu,» atzīmē Kristovskis.

«Mēs, četri Ventspils pilsētas pašvaldības mazākuma deputāti, tiesai to noteikti spētu sniegt. Jo īpaši tāpēc, ka smagos finanšu un ietekmes noziegumos apsūdzētais Lembergs nav ne mūsu priekšnieks, ne autoritāte,» Kristovskis uzsver un norāda uz to, ka Ventspils domes opozīcija izdevies panākt Augstākās tiesas lēmumus, kas prasa apturēt vairākas darbības Ventspils pašvaldībā.

«Tas, ka Lembergs un viņa organizētā grupa Augstākās tiesas instanču nepārsūdzamus lēmumus joprojām ignorē, tikai apliecina Ventspilī praktizēto patvaļu un tiesību nihilismu,» pauž Kristovskis.

Politiķis pauž, ka «nihilismu un nesodāmības sajūtu» apliecina arī tas, ka Lembergs par spīti tiesas aizliegumam ieņem gan Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja gan, brīvostas valdes priekšsēdētāja amatus.

«Nereti Aivara Lemberga netaisnīgo, prettiesisko, nedemokrātisko, melīgo, koruptīvo un zaglīgo ikdienas darbību Ventspils pilsētā sabiedrība nekritiski un virspusēji vērtē kā teicama menedžmenta piemēru, labas speciālistu komandas darbu. Tā teikt, zog, taču dalās ar pilsētu!» Kristovskis ir kritisks.

Kā piemēru politiķis min, ka šī sasaukuma Ventspils domes opozicionāri pieprasījuši informāciju par Ventspils domes, tās iestāžu un kapitālsabiedrību iemaksām biedrībai Ventspils attīstības aģentūra, bet to tā arī nav saņēmuši. Kristovskis atsaucas uz Lemberga amatpersonas deklarāciju, kur rakstīts, ka Ventspils mērs šajā biedrībā 2017.gadā saņēmis 97 695 eiro. Deputāts norāda, ka biedrības darītais nav atspoguļots nevienā pašvaldības pārskata dokumentā, ikgadējos budžeta paskaidrojuma rakstos vai citos oficiālos dokumentos.

«Pašvaldības vadība un administrācijas darbinieki, arī Finanšu nodaļas vadītājs Kaspars Vitenbergs klusē. Tas atkārtojās arī pirms dažām nedēļām pašvaldības 2019.gada budžeta pieņemšanas laikā,» atzīmē Kristovskis.

«Pat ja Lembergs sūdzas, ka viņu tiesā par pārdesmit gadus veciem notikumiem, skaties kā gribi, savus tikumus laika gaitā viņš nav mainījis. Ne velti Augstākās tiesas Senāts šī gada 13.februārī skatot mūsu, četru mazākuma deputātu, pieteikumu, ir atzinis, ka darba organizācija Ventspils domē neatbilst tai, kādu paredz tiesību normas,» atzīmē Kristovskis.

Viņš arī atsaucas uz Lemberga teikto, ka «ja kāds ir nolēmis nozagt, domes priekšsēdētājs to novērst nevar», un norāda, ka tas «uzskatāmi raksturo cilvēku, kurš šajā amatā ticis pie turības, kuru prokurors Juris Juriss vērtē simtos miljonu.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas