Latvenergo nākamos desmit gadus varēs lietot sešu TWh ikgadējo jaudu Klaipēdas LNG terminālī

AS Latvenergo ieguvusi tiesības nākamos desmit gadus lietot sešu teravatstundu (TWh) ikgadējo jaudu Klaipēdas sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) terminālī regulārām piegādēm Latvenergo TEC informēja uzņēmuma pārstāvji.

Uzņēmums, piedaloties Klaipēdas nafta rīkotajā sašķidrinātās dabasgāzes termināļa ilgtermiņa jaudu piešķiršanas procedūrā, ir ieguvis tiesības turpmākos desmit gadus lietot Klaipēdas naftas termināļa sešas TWh ikgadēju jaudu dabasgāzes regulārām piegādēm Latvenergo TEC ražošanas un klientu drošai apgādei.

Kā iepriekš skaidroja Latvenergo pārstāvji, šī gada ceturtā ceturkšņa Klaipēdas termināļa izsole parāda, ka pieprasījums pārspēj piedāvājumu četras reizes.

Līdz ar to noteikumus jaudu iegūšanai diktē Klaipēda.

Priekšroka jaudu iegūšanai būs uzņēmumiem, kas piedāvās ilgtermiņa (līdz 10 gadiem) līgumus. Paredzams, ka tiks izsolītas divas trešdaļas no kopējā Klaipēdas termināļa gada apjoma, un lielajiem klientiem būs iespējas izvēlēties gāzes izsūknēšanas datumu, kas ir kritiski svarīgi gada pirmā ceturkšņa apgādei.

Turklāt papildus jaudu iegūšanai šāds līgums Latvenergo dotu iespēju, sākot ar 2023.gadu, sākt iepirkt gāzi bez starpniekiem,

tādējādi jau tagad iegūstot labākas cenas Latvijas ekonomikai.

Latvenergo nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī ar dabasgāzes tirdzniecību un elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu. Latvenergo pieder valstij, bet uzņēmuma obligācijas kotē biržas Nasdaq Riga parāda vērtspapīru sarakstā.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas