Latvijā bagātīgi snigs, puteņos un līs

Trešdien, 24.janvārī, debesis lielākoties aizklās mākoņi. Naktī teritorijas lielākajā daļā gaidāms neliels lietus, austrumos arī slapjš sniegs. Savukārt dienā Latviju no rietumiem sāks šķērsot plaša nokrišņu zona – visā valsts teritorija gaidāms sniegs, slapjš sniegs, kas rietumu un centrālajos rajonos pāries lietū, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Valsts austrumos arī stipri snigs, bet rietumos – stipri līs. Ceļi saglabāsies slideni un redzamība snigšanas laikā valsts austrumos brīžiem pasliktināsies līdz 500-1000 m! Naktī vējš mēreni līdz mēreni stipri pūtīs no dienvidrietumiem, rietumiem, bet dienā no dienvidrietumiem, dienvidiem piekrastes rajonos brāzmās sasniedzot 15-19m/s. Gan naktī, gan dienā gaisa temperatūra būs 0…+4 grādu robežās.

Turpmākajās dienās laika apstākļi saglabāsies līdzīgi, tos turpinās ietekmēt vairāku ciklonu darbība –

laiks būs mākoņains, palaikam sagaidīsim nokrišņus un izjutīsim brāzmaināku vēju, kas būs stiprāks tieši piekrastes rajonos. Ieplūstot nedaudz siltākam gaisam, lielākoties gaidāms lietus un slapjš sniegs, taču dažviet vēl uzsnigs. Gan naktīs, gan dienās gaisa temperatūra saglabāsies līdzīga, termometra stabiņš lielākoties pieturēsies -3…+3 grādu robežās, tikai dažviet tas var noslīdēt par kādu grādu zemāk, norāda snoptiķi.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs norāda, ka pēc šī brīža prognozes, nedēļas nogalē spiediens paaugstināsies un laiks kļūs labvēlīgāks –nokrišņi mitēsies un vējš kļūs lēnāks. Lai gan drēbes paliks sausākas un sejā nesitīsies vējš, atkal gaisa temperatūra pazemināsies un lielākajā valsts daļā sasniegs mīnusus – naktī uz svētdienu valsts austrumos gaisa temperatūra var pazemināties līdz -9…-11 grādu atzīmei. 

Jaunnedēļ laika apstākļus atkal noteiks ciklonu darbība – palaikam gaidāmi nokrišņi un, gaisa temperatūrai paaugstinoties, lielākoties tas būs lietus un slapjš sniegs.

Lasiet arī: Masalas Eiropā: strauji pieaugot saslimšanas gadījumiem, PVO aicina veikt vakcināciju

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas