Latvijā ievieš jaunu tālruņa servisu atkarību risināšanai

Šī gada 6.maijā darbu uzsāks konsultatīvais tālrunis iedzīvotājiem 67037333, kuriem nepieciešams atbalsts atkarības problēmu risināšanā, ziņo Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

“Atkarību izraisošo vielu lietošana ir plaši izplatīta problēma Latvijā. 2023.gadā ikdienā kādu tabakas un/vai nikotīnu saturošu izstrādājumu lietoja teju trešā daļa iedzīvotāju vecuma grupā no 18 līdz 74 gadiem, savukārt pēc reģistrētā absolūtā alkohola patēriņa uz vienu 15 gadus vecu vai vecāku iedzīvotāju,” situāciju komentē SPKC.

Centrā atzīmē, ka Latvija ieņem pirmo vietu Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas valstu vidū. Pieaugoša tendence novērojama arī attiecībā uz narkotiku pamēģināšanu.

Tālruņa mērķis ir nodrošināt anonīmu psiholoģisku palīdzību, motivēt un atbalstīt iedzīvotājus

savu vai līdzcilvēku paradumu maiņā, kā arī sniegt informāciju par pieejamajiem resursiem un pakalpojumiem atkarības ārstēšanā. Iedzīvotājus konsultēs smēķēšanas atmešanā, alkohola, narkotisko vielu lietošanas problēmu risināšanā, azartspēļu spēlēšanas un līdzatkarības jautājumos.

Pakalpojums būs pieejams darba dienās, laika posmā no 09.00 līdz 18.00. Maksa par zvanu tiks piemērota saskaņā ar zvanītāja lietotā operatora tarifa plāna izmaksām, veicot zvanus uz SIA “Latvijas Mobilais Telefons” tīkla tālruņa numuru.

Pakalpojuma nodrošināšana tiek uzsākta Veselības ministrijas izstrādātā “Par Profilakses pasākumu un veselības aprūpes pakalpojumu uzlabošanas plānu alkoholisko dzērienu un narkotisko vielu lietošanas izplatības mazināšanas jomā 2023.-2025.gadam” īstenošanas ietvarā.

Pakalpojumu līdz 2025.gada 4.maijam nodrošinās SIA Veselības centrs “Vivendi”, pēc Slimību profilakses un kontroles centra pasūtījuma.

Lasiet arī: Vīķe-Freiberga izsaka kaunu par Latvijas atpalicību un neizmantotajām ES iespējām

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas