Latvijas Pastam nākamgad būs augstāki tarifi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ziņo, ka tā ceturtdien, 1.decembrī, ir apstiprinājusi VAS Latvijas Pasts iesniegtos universālā pastapakalpojuma (UPP) tarifus.

Jaunie vēstuļu korespondences un pasta paku sūtījumu tarifi būs spēkā no 2023.gada 1.janvāra, savukārt abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumu tarifi – no 2023.gada 1.marta.

SPRK priekšsēdētāja Alda Ozola atzīst: «Latvijas Pasta kopējās izmaksas palielinājušās gan algu, degvielas, apkures, elektroenerģijas, gan citu izmaksu pieauguma rezultātā. Vienlaikus universālā pasta pakalpojumu īpatsvars VAS Latvijas Pasts sniegto pakalpojumu grozā sarūk – proti, šos pakalpojumus izmanto arvien mazāk lietotāju. Ņemot vērā, ka sūtījumu skaits sarūk straujāk nekā uz pakalpojumu attiecināmās izmaksas, šo pakalpojumu tarifi pieaug.»

Piemēram, iekšzemes vienkāršs A klases vēstules sūtījums svarā līdz 20 gramiem maksās 1,65 eiro līdzšinējo 1,20 vietā. Savukārt iekšzemes ierakstītas pakas sūtījums – no viena līdz diviem kilogramiem – maksās 6,21 eiro līdzšinējo 2,97 eiro vietā. (SPRK tarifus apstiprina bez pievienotās vērtības nodokļa, tāpēc tie ir norādīti bez šī nodokļa.)

Pārrobežu pasta pakalpojumiem tarifu izmaiņas nav tik straujas.

Proti, vienkāršas A klases vēstules sūtījums uz ASV svarā līdz 20 gramiem maksās 1,83 eiro līdzšinējo 1,67 vietā, bet ierakstītas pakas nosūtīšana uz ASV (nepārsniedzot 1 kilogramu) maksās 25,05 eiro līdzšinējo 23,91 vietā.

Savukārt atlaide par ierakstītu vēstuļu korespondences sūtījumu un pasta paku sūtījumu noformēšanu Mans Pasts vidē tiks palielināta no līdzšinējiem 0,49 līdz 0,59 eiro.

Arī turpmāk pārrobežu vēstuļu korespondences sūtījumu tarifi tiks iedalīti četrpadsmit valstu un teritoriju grupās, bet pārrobežu pasta paku sūtījumi – astoņās valstu un teritoriju grupās. Vienlaikus SPRK atgādina, ka pie apdrošinātajiem pārrobežu pasta paku sūtījumiem papildus ir jāmaksā arī 2% no apdrošinātās summas, kas nav regulēts pakalpojums.

Lai uzzinātu, cik precīzi izmaksā sūtījumi, to iespējams aprēķināt, izmantojot VAS Latvijas Pasts pakalpojumu kalkulatoru. Jaunie tarifi tajā būs aprēķināmi no 2023.gada 1.janvāra.

No 2023.gada 1.marta spēkā stāsies arī SPRK apstiprinātie abonētās preses piegādes pakalpojumu tarifi. Faktiskie preses izdevēju maksājumi par abonētās preses piegādi būs atkarīgi no Ministru kabineta noteiktās Abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumu apmaksas kārtības. Šo kārtību paredzēts pārskatīt nākamā gada sākumā kopā ar valsts budžetu 2023.gadam.

Lasiet arī: Pasta nodaļa Sakta klientus apkalpos līdz gada beigām

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas