Latvijas pilsoņi visaktīvākie Eiropā, pieprasot zvēraudzēšanas aizliegumu ES

Latvija izvirzījusies pirmajā vietā visā Eiropā parakstu vākšanā par kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Eiropas Savienībā, krietni apsteidzot citas Eiropas valstis pēc parakstu skaita uz iedzīvotāju, informē dzīvnieku aizstāvības organizācija Dzīvnieku brīvība.

Kā norāda organizācija, ievērojamo parakstu pieplūdumu izsaucis video sociālajos medijos, kurā 12 Latvijā pazīstami cilvēki emocionāli reaģē, vērojot video no zvēraudzētavām, un aicina parakstīt oficiālo Eiropas pilsoņu iniciatīvu Eiropa bez kažokādām.

Trešdien, 7.decembrī, Latvija vienas dienas laikā savāca vairāk nekā 21 tūkstoti Latvijas pilsoņu parakstu Eiropas pilsoņu iniciatīvā, kas pieprasa kažokādu industrijas slēgšanu visā Eiropas Savienībā (ES).

Kopumā Latvija šajā iniciatīvā savākusi jau vairāk par 40 tūkstošiem parakstu.

«Šis ir bezprecedenta gadījums, nebijusi Latvijas cilvēku aktivitāte dzīvnieku aizstāvībā,» norāda dzīvnieku aizsardzības organizācijas Dzīvnieku brīvība vadītāja Katrīna Krīgere, piebilstot, ka tas skaidri norāda uz to, ka Latvijai ir «ļoti svarīga cieņpilna un taisnīga attieksme pret mūsu mazākajiem brāļiem – dzīvniekiem».

Milzīgo cilvēku aktivitāti radīja sociālajos medijos ļoti populārs video, kurā 12 Latvijas influenceri skatās video no zvēraudzētavām un pauž savu viedokli par redzēto. Video piedalās tādi Latvijā pazīstami cilvēki kā Guntars Račs, Ieva Florence, Intars Busulis, Ralfs Eilands, Signe Meirāne, Kristīne Virsnīte, Jānis Krīvēns, Niklāvs Mičulis, Maija Rozīte-Krištopane, Katrīna Karele, Laura Ķīse un Ingus Rutulis.

 

Eiropas pilsoņu iniciatīva ir rīks, ar kuru ES dalībvalstu pilsoņi var ierosināt izmaiņas ES likumos, tieši vēršoties Eiropas Komisijā – tā ir iespēja iedzīvotājiem aktīvi piedalīties ES likumdošanas veidošanā. Savukārt iniciatīva Eiropa bez kažokādām aicina Eiropas Komisiju visā ES aizliegt dzīvnieku audzēšanu kažokādu ražošanas nolūkā, kā arī zvēraudzētavās iegūtu kažokādu un tās saturošu izstrādājumu laišanu ES tirgū.

Kā norāda Dzīvnieku brīvība, Eiropas pilsoņu parakstus iniciatīvā Eiropa bez kažokādām vāc vairāk nekā 60 dzīvnieku aizsardzības organizācijas visā Eiropā kopš 2022.gada maija. Šīs iniciatīvas ierosinātāja ir dzīvnieku aizstāvības organizāciju apvienība Eurogroup for Animals, bet Latvijā parakstu vākšanu tajā organizē biedrība Dzīvnieku brīvība. Iniciatīvu var parakstīt vietnē www.eiropabezkazokadam.lv

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas