Levits rosina ar likumu pārraut Latvijas Pareizticīgās baznīcas saites ar Maskavu

Valsts prezidents Egils Levits Saeimā ir iesniedzis likumprojektu, lai mainītu Latvijas Pareizticīgās baznīcas statusu un tā darbotos pilnībā patstāvīgi un neatkarīgi, par to šodien, 5.septmebrī, pēc tikšanās ar Saeimas frakciju vadību paziņoja Valsts prezidents.

Šobrīd Latvijas Pareizticīgā baznīca darbojas zem Maskavas patriarhāta, kas savukārt atbalsta Krievijā valdošo režīmu un šīs valsts karadarbību pret Ukrainu.

Kā raksta prezidents savā Twitter kontā, atteikšanās no jebkādas saiknes ar Maskavas patriarhu ir būtisks jautājums Latvijas pareizticīgajiem, visai valsts sabiedrībai un nacionālajai drošībai.

«Mūsu pareizticīgajiem Latvijā ir nepieciešama pašiem sava patstāvīga un neatkarīga baznīca,» raksta Levits.

Pēc Levita teiktā secināms, ka ar viņa piedāvāto likumu tiktu atjaunots Latvijas Pareizticīgās baznīcas vēsturiskais statuss un izslēgta Maskavas patriarha jebkāda vara pār baznīcu Latvijā.

«Likumam stājoties spēkā, tiks izslēgta jebkāda Maskavas patriarha ietekme vai vara pār mūsu pareizticīgo baznīcu,» sacījis prezidents.

 

Valsts prezidents ir arī saklausījis Saeimas frakciju atbalstu likumprojekta pieņemšanai. Savukārt pareizticīgo baznīca par šāda likumprojekta virzīšanu ir informēta.

Plānots, ka Jaunās vienotības (JV)frakcija prezidenta iesniegto likumprojektu atbalstīs, informē JV frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis –

 

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas