Līdz jūlija vidum jaunieši varēs pieteikties dienestam Gaisa spēkos

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) līdz šī gada 15.jūlijam aicina jauniešus brīvprātīgi pieteikties 2024.gada janvāra iesaukumam valsts aizsardzības dienestam Gaisa spēkos, informē NBS.

2024.gada janvāra iesaukumam būs iespēja pildīt valsts aizsardzības dienestu Gaisa spēkos.

Valsts aizsardzības dienests tiks integrēts Gaisa spēku Pretgaisa aizsardzības divizionā, apmācot kareivjus par RBS-70 iekārtas operatora palīgiem.

Gaisa spēki ir NBS regulāro spēku vienība, kas nodrošina Latvijas gaisa telpas kontroli un aizsardzību. Gaisa spēkos apmāca pretgaisa aizsardzības specialitātes, kā arī šajā vienībā ir daudz dažādu profesiju, kuru nav citās vienībās – lidotājs, ugunsdzēsējs, gaisa kuģu tehniķis, glābējs.

RBS-70 ir tuvās darbības rādiusa pretgaisa aizsardzības sistēma, kuru izmanto svarīgu objektu un gaisa telpas aizsardzībai, kā arī vienību tuvā gaisa atbalsta nodrošināšanai kaujā.

Jau ziņots, ka viens no trim valsts aizsardzības dienesta veidiem ir 11 mēnešu ilgs dienests NBS, kurā 2024.gadā iesauks 600 jauniešus – 120 personas janvārī un 480 personas jūlijā. 2024.gada janvāra iesaukums 11 mēnešu dienestam NBS vienībā tiks īstenots trīs dienesta vietās – NBS Štāba bataljonā Rīgā, Gaisa spēku Pretgaisa aizsardzības divizionā Lielvārdē un Zemessardzes 25.kaujas atbalsta bataljonā, Vidzemē. Lai nokļūtu sev vēlamajā dienesta vietā, iesaucamais ir aicināts dienestam pieteikties brīvprātīgi, anketā norādot vēlamo dienesta vietu.

Līdzīgi kā pirmajā iesaukumā valsts aizsardzības dienestam, tā arī otrajam iesaukumam, kas dienestu uzsāks janvārī, Latvijas pilsoņi sākotnēji tiek aicināti pieteikties līdz 15.jūlijam vienotajā rekrutēšanas platformā “www.klustikaravirs.lv”.

Ja šajā termiņā vēlamais cilvēku skaits 11 mēnešu ilgajam dienestam NBS netiks sasniegts, iztrūkstošo noteiks ar atlasi pēc nejaušības principa, kas tiek plānota 10.augustā.

Pirms atlases visiem iesaucamajiem, kuri kvalificējas atlasei, tiks piešķirts kārtas numurs. Pēc nejaušības principa no šiem kārtas numuriem tiks atlasīti iesaucamie. Lai pilsonis saņemtu informāciju par valsts aizsardzības dienesta iesaukumu, ir jābūt izveidotai oficiālai elektroniskai adresei jeb e-adresei, uz kuru tiks izsūtīta pavēste par ierašanos uz pārbaudēm.

Ja pilsonim e-adrese nav izveidota, pavēste tiks nosūtīta uz deklarēto dzīvesvietu vai izsniegta pret parakstu.

Saskaņā ar Oficiālās elektroniskās adreses likumu e-adrese no šī gada 1.jūnija ir obligāta Latvijas pilsoņiem – vīriešiem – no 18 līdz 27 gadu vecumam. Oficiālo elektronisko adresi var izveidot vienotajā elektronisko pakalpojumu portālā “www.latvija.lv”, klikšķinot uz banera “e-adrese”. Lai izveidotu savu e-adresi, pilsonim ir nepieciešams kāds no elektroniskās identitātes apliecināšanas rīkiem.

Jau ziņots, ka 15.maijā noslēdzās pieteikšanās

pirmajam valsts aizsardzības dienesta iesaukumam, kuram brīvprātīgi pieteicās 488 Latvijas pilsoņi, no kuriem 11 ir sievietes, savukārt seši – ārvalstīs dzīvojošie.

Pēc pieteikšanās noslēguma atlases speciālisti izskata saņemtās pieteikuma anketas, kā arī pārbauda katra pilsoņa sodāmību Sodu reģistrā. Ja netiek konstatēti šķēršļi dienestam, veic veselības pārbaudi. Katram pilsonim tiek sniegta informācija par pārbaudes laiku, vietu, kā arī visiem uz pārbaudi līdzi ņemamajiem dokumentiem.

Lasiet arī: Lukašenko režīms piedāvājis ieročus imigrantiem pirms robežas šķērsošanas

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas