Lietuvas satiksmes un komunikāciju ministrs Eiženijs Sabutis (Eugenijus Sabutis) trešdien, 19.februārī, dodas uz Briseli, lai ar Eiropas Savienības (ES) Aizsardzības un kosmosa komisāru Andrju Kubiļu (Andrius Kubilius) un Eiropas Parlamenta Transporta un tūrisma komitejas priekšsēdētāju Elisavetu Vozembergu-Vrionidi (Elissavet Vozemberg-Vrionidi) apspriestu stratēģiskos transporta projektus un investīcijas transporta un militārās mobilitātes savienojumu attīstībai Eiropā, informē Lietuvas Republikas Satiksmes un komunikāciju ministrija.
No 19. līdz 21.februārim Sabutim paredzētas arī tikšanās ar Eiropas Parlamenta Transporta un tūrisma komitejas koordinatoru Kaju Tegethofu (Kai Tegethoff), Eiropas Dzelzceļa un infrastruktūras uzņēmumu kopienas (CER) izpilddirektoru Alberto Mazolu (Alberto Mazzola) un Starptautiskās Autotransporta savienības (IRU) Briseles biroja vadītāju Reluku Marianu (Reluca Marian).
Sanāksmēs ministrs uzsvērs vajadzību pēc papildu ieguldījumiem, lai vēl vairāk stiprinātu divējāda lietojuma militārās un civilās mobilitātes saiknes ar Eiropu.
Vizītes laikā Briselē Lietuvas transporta un sakaru ministrs tiksies arī ar Eiropas Parlamenta Transporta un tūrisma komitejas priekšsēdētāja vietnieku Virginiju Sinkeviču (Virginijus Sinkevičius) un citiem Lietuvas deputātiem.
Pēc Sabuta teiktā, plānojot turpmāko ES budžetu pēc 2028.gada, ir būtiski nodrošināt pastāvīgu un pietiekamu ES finansējumu tādiem ilgtermiņa projektiem kā “Via Baltica” un “Rail Baltica”. Pēc ministra domām, papildu ES ieguldījumi palielinātu Eiropas transporta sistēmas kopējo efektivitāti un uzlabotu transporta koridoru no ziemeļiem uz dienvidiem, kas savieno Baltijas, Melno un Egejas jūru.
Līdz šim Lietuva ir ieguvusi vairāk nekā 125 miljonus eiro ES finansējuma, lai attīstītu militārās mobilitātes savienojumus ar Eiropu. Aplūkojot tikai Lietuvas militārās mobilitātes vajadzības, Lietuvai nākotnē būtu nepieciešami papildu 3,5 miljardi eiro.
Lasiet arī: Latvijas aizsardzības tēriņus nākamgad plāno celt līdz 4% no IKP un vēlāk virzīties uz 5%