Līgumu par pakalpojumu sniegšanu 2024.gadā noslēguši visi ģimenes ārsti

Līgumu par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu 2024.gadā ir noslēguši visi ģimenes ārsti, aģentūra LETA noskaidroja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

Pagājušajā gada beigās ģimenes ārstiem beidzās noslēgtais ar NVD. Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA) bija apsvērusi slēgt jaunu līgumu līdz šī gada beigām, strādājot četras dienas nedēļā par valsts apmaksu, bet piektā diena būtu par maksu. Asociācija bija norādījusi, ka no šī gada 1.janvāra viņu nozarē finansējums samazināsies par 13%, līdz ar to rodas pamatotas bažas, kā uzturēt prakses vietas un kādus pakalpojumus turpmāk sniegt pacientiem.

Tomēr 27.decembrī, pēc tikšanās ar veselības ministru Hosamu Abu Meri (JV), LĢĀA biedri lēma parakstīt līgumus ar NVD, pagarinot sadarbības termiņu vēl uz vienu gadu. Šobrīd tos noslēguši visi ģimenes ārsti.

Abu Meri (JV) solījis, ka janvārī valdība lems par ģimenes ārsta prakses uzturēšanas naudas palielināšanu un ģimenes ārstu aizvietošanu. Tāpat plānots turpināt strādāt darba grupā, lai radītu informatīvo ziņojumu primārās veselības aprūpes stiprināšanai nākamajiem trīs četriem gadiem.

Lasiet arī: Cits prezidents. Valdības krišana. Spēcīgie panākumi sportā. BNN 2023.gada spilgtāko notikumu apskats

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas