LVSADA apmierināta ar valdības vienošanos piešķirt veselības nozarei papildus 140 miljonus eiro

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) un Latvijas Slimnīcu biedrība (LSB) pauž gandarījumu par valdības lēmumu, šogad piešķirt veselības nozarei papildus 140 miljonus eiro, norāda LVSADA. 

Šī gada februāra vidū, abas biedrības nosūtīja vēstuli Saeimas deputātiem un valsts augstākajām amatpersonām, brīdinot, ka valsts budžeta projekts 2023.gadam izraisīs veselības aprūpes pieejamība un kvalitātes pasliktināšanos. 

“Pamatu bažām radīja apstāklis, ka, lai arī Ministru kabineta rīkojumā  Sabiedrības veselības pamatnostādnes 2021. – 2027.gadam iezīmētais papildus finansējums, kas 2023. g. nepieciešams Veselības ministrijas pamatfunkciju izpildei, ir 306 milj. eiro, valsts budžeta projektā minētajam mērķim papildus bija atvēlēti tikai 86 milj. eiro. Diemžēl Saeima apstiprināja valsts budžetu 2023.gadam, kurā līdz Pamatnostādnēs paredzētajam papildus finansējumam veselības nozares pamatfunkciju izpildei pietrūka aptuveni 200 milj. eiro,” teikts veselības nozares darbinieku vēstulē. 

Mediķu arodbiedrības pārstāvji uzsver, ka maija sākumā Saeimas Sociālo un darba lietu komisija izskatīja 34 nevalstisko organizāciju vēstuli par nepietiekamu valsts finansējumu veselības aprūpei. 

Atbilstoši informācijai, ko sēdes laikā sniedza Veselības ministrija (VM), šogad veselības nozarei steidzami nepieciešami papildus vismaz 140 milj. eiro, bet 2024.gadā – papildus 310 milj. eiro.

Komisija nolēma informāciju pieņemt zināšanai un jautājuma virzību skatīt atkārtoti.

Savukārt LVSADA valde maija vidū nolēma, kā absolūtu prioritāti turpmākajās sarunās ar valdību izvirzīt prasību līdz jūlijam rast papildus finansējumu veselības nozares pamatfunkciju izpildei vismaz 140 miljonu eiro apmērā.

Šo prasību LVSADA nepiekāpīgi aizstāvēja, kopā ar citām nozares organizācijām tiekoties ar valdības pārstāvjiem 18.maijā.

LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris sasniegto rezultātu vērtē kā nozīmīgu, un norāda, ka papildus 140 miljoni eiro šogad pasargās valsts veselības aprūpi no sabrukuma. 

“Sava nozīme to izcīnīšanā bija gan mediķu un pacientu kopīgajam protestam pie Saeimas 11.maijā, gan ārstniecības iestāžu vadītāju brīdinājumiem par maksas medicīnas iestāšanos rudenī, gan arī Latvijas Pensionāru federācijas paziņojumam par gatavību pievienoties LVSADA rīkotām protesta akcijām, lai iespējami jaudīgā veidā uzrunātu valdību un Saeimu. Par savām tiesībām ir jācīnās, jo bez cīņas nav uzvaras!,” pauž Keris. 

Lasiet arī: Viļoties LPV un Stabilitātes tuvināšanās procesā, Burovs pamet LPV frakciju

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas