Meta atlaidīs vairāk nekā 11 000 darbinieku

Uzņēmums Meta Platforms 9.novembrī paziņoja, ka atlaidīs vairāk nekā 11 000 jeb 13% no uzņēmuma darbiniekiem, informē Reuters.

Tā šogad ir lielākā darbinieku atbrīvošana tehnoloģiju nozarē, un seko Facebook mātes kompānijas cīņai ar augošajām izmaksām un vājo reklāmas tirgu.

Plašā darbinieku skaita samazināšana ir pirmā Meta 18 gadus ilgajā pastāvēšanā, un seko citu lielo tehnoloģiju uzņēmumu, tostarp Twitter un Microsoft, masveida štatu samazināšanai. Burbulis, kas radās pandēmijas laikā un veicināja tehnoloģiju uzņēmumu izaugsmi, ir sprādzis. Inflācija ir sasniegusi rekordaugstus rādītājus un procentu likmes strauji aug.

«Svarīgi ir ne tikai tas, ka interneta komercija ir atgriezusies pie kādreizējām tendencēm, bet arī makroekomika piedzīvo lejupslīdi, konkurence pieaug un reklāmas peļņa samazinās. Tas viss samazina mūsu ienākumus. Esmu pieļāvis kļūdu un uzņemos par to atbildību,» paziņojumā darbiniekiem norādīja Meta īpašnieks Marks Cukerbergs (Mark Zuckerberg).

Cukerbergs uzsvēra, ka ir laiks kļūt ievērojami efektīvākiem, un uzņēmums novirzīs resursus uz tam īpaši būtiskām jomām – mākslīgais intelekts (AI) atpazīšanas rīki, reklāma un biznesa lapas, kā arī pievērsīsies Metaverse projektam.

Uzņēmums atlaistajiem darbiniekiem izmaksās algu 16 nedēļu apmērā, kā arī papildu samaksu divu nedēļu apjomā par katru nostrādāto gadu un kompensāciju par neizmantoto atvaļinājumu. Tāpat bijušajiem darbiniekiem vēl pusgadu tiks saglabāta veselības apdrošināšana.

Meta norādīja, ka ievērojami samazinās visus izdevumus, kas nav obligāti, un arī nākamā gada pirmajā ceturksnī nepieņems jaunus darbiniekus. Tāpat uzņēmuma akcijas zaudējušas divas trešdaļas to vērtības, taču šobrīd piedzīvo nelielu vērtības pieaugumu.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas