Minimāli samazinājies bezdarba līmenis Latvijā

Šī gada septembrī faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 6,3%, un salīdzinājumā ar augustu tas ir samazinājies par 0,1 procentpunktu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbaspēka apsekojuma dati.

Gan sieviešu, gan vīriešu bezdarba līmenis septembrī samazinājās par 0,1 procentpunktu, sasniedzot attiecīgi 4,4% un 8,1%.

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis septembrī bija 5,7%, un kopš augusta tas ir samazinājies par 0,1 procentpunktu. Salīdzinot ar pagājušā gada septembri, faktiskā bezdarba līmenis ir samazinājies par 0,5 procentpunktiem, reģistrētā – par 0,3 procentpunktiem.

2022.gada septembrī Latvijā bija 59,9 tūkstoši bezdarbnieku (20,7 tūkstoši sieviešu un 39,2 tūkstoši vīriešu), kas ir par 0,8 tūkstošiem mazāk nekā augustā un par 4,6 tūkstošiem mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn.

Vīriešu bezdarbnieku skaits mēneša laikā ir samazinājies par 0,2 tūkstošiem, taču sieviešu par 0,6 tūkstošiem.

Kā norāda CSP, reģistrētā bezdarba līmenis NVA tiek aprēķināts, izmantojot aģentūras rīcībā esošos datus par reģistrētiem bezdarbniekiem un CSP sniegtos datus par ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem (nodarbinātie un bezdarbnieki) darbspējas vecumā. Savukārt faktiskā bezdarba līmenim izmanto CSP apsekojuma nekoriģētus ikmēneša novērtējumus.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas