Ministre aizstāv RAKUS valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja iecelšanu

Lēmums par Alekseja Višņakova iecelšanu Rīgas Austrumu klīniskās universitātes (RAKUS) priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja amatā ir «labs un pareizs», Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma pirmdien, 16.janvārī, norādīja veselības ministre Līga Meņģelsone (AS).

Višņakovs iecelšanas brīdī bija arī Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs. Meņģelsone atgādināja, ka Višņakovs ir pieredzējis ārsts.

«Jādod viņam iespēja un laiks,» ministre piebilda.

Višņakovs amatā stājās no 9.janvāra, lai nodrošinātu slimnīcai būtisku procesu virzību un norisi, svarīgu lēmumu pēctecību, kā arī, lai aktīvi iesaistītos dažādu sistēmisku problēmu identificēšanā un risinājumu rašanai – stacionāra Latvijas Onkoloģijas centrs darbības turpmākai nodrošināšanai un uzlabošanai.

Kā ziņots, RAKUS bija pagarinājusi pieteikšanos uz valdes priekšsēdētāja amatu līdz 25.novembrim. Slimnīcas padomes loceklis Valts Ābols iepriekš aģentūrai LETA pauda vērtējumu, ka interese par RAKUS valdes priekšsēdētāja amatu ir zemāka, nekā vēlētos.

Kopumā amata pretendentu izvērtēšanas komisija bija saņēmusi 25 pieteikumus, no kuriem tikai puse atzīta par atbilstošiem valdes priekšsēdētāja amatam izvirzītajām kvalifikācijas prasībām.

Līdz šim RAKUS valdes priekšsēdētājs bija Imants Paeglītis, kurš amatā stājās 2018.gada sākumā. Šī gada sākumā beidzas viņa piecu gadu pilnvaru termiņš. Paeglītis jau iepriekš paziņoja, ka nekandidēs uz nākamo pilnvaru termiņu šajā amatā.

Lasiet arī: Veselības ministre dod RAKUS mēnesi «onkoloģiskā skandāla» atrisināšanai

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas