Ministrijas iesniegušas 2024.gada budžetam prioritāros pasākumus gandrīz 2 miljardu eiro apmērā

Atbilstoši 2024.gada valsts budžeta sagatavošanas grafikam ministrijas un citas centrālās iestādes ir iesniegušas prioritāros pasākumus 2024.gadam par 1,983 miljardiem eiro, informē Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji.

No tiem neatkarīgās institūcijas iesniegušas pasākumus par 31,8 miljoniem eiro, bet ministrijas un citas centrālās iestādes par gandrīz 1,952 miljardiem eiro.

Finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV) norāda, ka

viena no Eiropas Komisijas rekomendācijām ir samazināt valsts budžeta deficītu,

tāpēc nozaru ministrijas šogad budžeta plānošanā ir bijušas atbildīgākas un pieprasījumi nākamā gada valsts budžetā iesniegti par 250 miljoniem eiro mazākā apmērā nekā 2023.gada valsts budžetam.

Starp nozaru ministriju pieprasījumiem būtiskākie papildu izdevumi nākamajam gadam plānoti pedagogu darba samaksas pieaugums saistībā ar streika vienošanos, veselības izdevumu pieaugums un aizsardzības izdevumu pieaugums.

Tāpat nozīmīgi ir pieprasījumi zaudējumu segšanai satiksmes jomā, iekšlietu sistēmas amatpersonu darba samaksas palielināšana, izglītības jomas iniciatīvas, kā arī uzturlīdzekļu apmēra piesaistīšana minimālajai algai un Rail Baltica projekta papildu izdevumi.

Ministrijā arī norāda, ka nākamā gada valsts budžeta izstrāde norit atbilstoši apstiprinātajam grafikam. 

Tostarp 15.augustā valdībā paredzēts izskatīt informatīvo ziņojumu par makroekonomisko rādītāju, ieņēmumu un vispārējās valdības budžeta bilances prognozēm 2024., 2025. un 2026.gadā, Fiskālo risku deklarāciju, informatīvo ziņojumu par valsts pamatbudžeta un valsts speciālā budžeta bāzi un izdevumu pārskatīšanas rezultātiem 2024., 2025. un 2026.gadam.

Tāpat paredzēts izskatīt informatīvo ziņojumu par ministriju un citu centrālo valsts iestāžu prioritārajiem pasākumiem 2024., 2025. un 2026.gadam un informatīvo ziņojumu par Valsts nodokļu politikas pamatnostādņu 2024. – 2027.gadam izstrādes virzību.

Vidējā termiņa makroekonomiskās attīstības scenārijs 2023.-2026.gadam ir izstrādāts 2023.gada jūnijā, pamatojoties uz 2023.gada pirmā ceturkšņa iekšzemes kopprodukta (IKP) datiem, kā arī līdz šā gada jūnijam pieejamo īstermiņa makroekonomisko informāciju.

Fiskālo telpu nākamajam un turpmākajiem gadiem vēl koriģēs nodokļu pamatnostādņu ieviešana atkarībā no atbalstāmiem pasākumiem un to ieviešanas grafika.

Atbilstoši budžeta izstrādes grafikam Saeimā 2024.gada budžeta likumprojektu paketi paredzēts iesniegt 12.oktobrī. 

Lasiet arī: Valsts prezidents mudina MK izmaksāt kompensācijas Jēkabpilī nogalinātās sievietes bērniem

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas