NA varētu savu kandidātu virzīt Valsts prezidenta vēlēšanu nākamajās kārtās

Nacionālā apvienība (NA) neizslēdz, ka tā varētu virzīt savu kandidātu Valsts prezidenta amatam, ja pirmajā piegājienā nevienu no līdz šim pieteiktajiem kandidātiem ievēlēt neizdotos, intervijā ceturtdien, 25.maijā, Latvijas Radio atklāja NA valdes loceklis, Saeimas deputāts Jānis Dombrava.

Politiķis sacīja, ka par tālāko rīcību NA lems tad, ja maija pēdējā dienā Valsts prezidentu ievēlēt neizdosies. Tomēr, viņaprāt, ideālais variants būtu atrast tādu kandidātu, par kuru būtu iespējams panākt plašāku vienošanos.

Lūgts atklāt, kas varētu būt NA kandidāts Valsts prezidenta amatam, ja politiskais spēks izšķirtos tādu izvirzīt, Dombrava atbildēja, ka NA “ir padomā potenciālie kandidāti, bet

šobrīd par to ir lieki runāt, ja mēs nezinām, vai būs tikai 31.maijā šīs vēlēšanas,

varbūt uzreiz jau pirmajā kārtā tiek iebalsots kāds prezidents”.

Nākamnedēļ NA esot paredzētas tikšanās ar visiem trijiem oficiāli izvirzītajiem Valsts prezidenta amata kandidātiem, un tikai pēc tam, vēlēšanu dienā, politiskais spēks pieņemšot gala lēmumu, kā frakcijai balsot. Līdz šim NA nav devusi solījumu atbalstīt vai neatbalstīt nevienu no pieteiktajiem kandidātiem, atgādināja politiķis.

Kā ziņots, maija pēdējā dienā gaidāmajām Valsts prezidenta vēlēšanām Saeimā pārstāvētās partijas ir pieteikušas trīs kandidātus. Valdošajā koalīcijā ietilpstošais Apvienotais saraksts augstajam amatam virza savu dibinātāju, uzņēmēju Uldi Pīlēnu, premjera partija Jaunā Vienotība prezidenta krēslam piedāvā ārlietu ministra Edgara Rinkēviča kandidatūru, bet opozīcijā esošā frakcija Progresīvie prezidenta postenim virza “publiskās pārvaldības eksperti” Elīnu Pinto.

NA sākotnēji bija paredzējusi Valsts prezidenta amatam uz otro termiņu pieteikt pašreizējo valsts galvu Egilu Levitu, taču viņš no kandidēšanas atteicās, juzdams, ka koalīcijā trūkst atbalsta viņa ievēlēšanai. Nevienam no trim oficiāli pieteiktajiem Valsts prezidenta amata kandidātiem pagaidām nav skaidra balsu vairākuma, lai uzvarētu vēlēšanās.

Lasiet arī: Balsojums par Valsts prezidentu varētu būt arī balsojums par valdību, uzskata Mitrevics

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas