Narvas mēre nevar izlemt, vai piedalīties Rīgikogu vēlēšanās vai turpināt uzticētos pienākumus

Igaunijas apgabala Narvas mēre Katri Raika (Katri Raik) (SDE) atzina, ka ir nonākusi grūtas izvēles priekšā – viņai jāizlemj, vai kandidēt nākamā gada martā Rīgikogu vēlēšanās vai turpināt pildīt Igaunijas ziemeļaustrumu pierobežas pilsētas priekšsēdētājas pienākumus, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

«Protams, Sociāldemokrātiskās partijas (SDE) vadība ir aicinājusi mani kandidēt,» ceturtdien ERR sacīja Raika. «Taču es vēl nezinu, vai kandidēšu, jo Narvā ir tik daudz izaicinājumu, ka man nav bijusi iespēja to vispār apsvērt. Un ir arī skaidrs, ka tad man būs jāizlemj, vai es palīdzēšu Narvai, vai arī es piedalīšos vēlēšanu kampaņā.»

Viņa paskaidroja, ka Narvas pilsētas pašvaldība pašlaik ir iegrimusi galvenokārt krievvalodīgo pilsētas pārejas organizēšanā uz igauņu valodas izglītību un īres vietu meklēšanā jaunajiem skolotājiem, kas ieradīsies pilsētā. Tiek organizēta arī ēku renovācija, lai tās labāk nosiltinātu, un pilsēta cenšas nodrošināt, lai pēc iespējas vairāk investīciju nonāktu Narvā, īstenojot ES Taisnīgas pārejas fondu (JTF).

«Tāpat būtiska ir pilsētas pārvaldes strukturālā reforma,» uzsvēra mēre. «Līdz šai dienai mums ir trīs grāmatveži, bet nav personāla direktora un iekšējā audita. Šobrīd Narvai ir nepieciešama piecu gadu attīstība viena gada laikā, lai kompensētu novārtā atstātās attīstības iespējas. Tieši to es un mana komanda cenšamies darīt».

Viņa arī atzīmēja, ka Narvas iedzīvotāji uz mēru raugās arī kā uz valsts pārstāvi.

«Narvas iedzīvotāji jau tā ir vairākkārt maldināti, un es pati tagad negribētu to darīt, ja pievienotos Rīgikogu,» sacīja Raika.

«Narvā man tika dots tik nopietns mandāts, ka, pamatojoties tikai uz to, man vajadzētu palikt pilsētā. Es nevaru atstāt savus cilvēkus.»

No otras puses, Raika atzina, ka viņai kā politiķei, kas pēdējās pašvaldību vēlēšanās Narvā ieguva visvairāk balsu, ir saistības pret SDE.

«Ja es nekandidētu un SDE nepārsniegtu vēlēšanu slieksni [5%], tas paliktu uz manas sirdsapziņas, un es to arī nevēlos,» viņa atzina.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas