Nav skaidrības par koalīcijas paplašināšanas sarunu tālāko virzību

Apvienotais saraksts (AS) un Nacionālā apvienība (NA) nesteidz atbildēt, vai tās piedalīsies Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) rosinātajās piecu partiju tālākajās sarunās par iespējamu valdošās koalīcijas paplašināšanu.

Uz piektdien notikušajām sarunām, uz kurām bija aicinātas piecas partijas, AS un NA neieradās,

līdz ar to apspriedās tikai Jaunā vienotība (JV), Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un Progresīvie.

Šonedēļ gaidāmajās sarunās līdz trešdienai nav paredzēta paša Kariņa dalība, ņemot vērā komandējumu uz Ukrainas atjaunošanas konferenci Londonā.

Kariņš pirmdien pēc koalīcijas sanāksmes uzsvēra, ka ir aicinājis un “aizvien sniedz roku” koalīcijas partneriem nākt uz piecu partiju padziļinātām diskusijām par valsts attīstībai svarīgām tēmām.

NA politiķis Jānis Dombrava savukārt vērtēja, ka ir izveidojusies “savdabīga situācija”,

jo tiek turpināts runāt par koalīcijas paplašināšanu, lai arī pagājušajā nedēļā Saeimā notika balsojums par uzticību Ministru prezidentam un viņa vadītajai valdībai, kurā bijis redzams stingru nodalījums starp esošajām koalīcijas un opozīcijas partijām.

Šo ceturtdien, 22.jūnijā Saeimas sēdē būs balsojumi par pieprasījumu četriem ministriem, kuri ir visu trīs valdības partiju pārstāvji.

Kā norādīja politiķis, nav nekādu indikāciju, ka kāda opozīcijas partija balsos “pret” šiem pieprasījumiem.

NA ieskatā, nozīmīgs jautājums ir par to, vai rosinātās partiju diskusijas ir saistītas ar koalīcijas paplašināšanu un reformēšanu, un uz to NA gribētu gūt skaidru atbildi, uzsvēra Dombrava.

AS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars šodien norādīja, ka koalīcijas sanāksmē no Ministru prezidenta Kariņa “sadzirdējis gandarījumu” par pašreizējās valdības darbu. Politiķis no premjera arī sapratis, ka gaidāmās sarunas neesot saistītas ar kādām izmaiņām valdībā.

Atbildot uz jautājumu, vai AS piedalīsies Kariņa rosinātajās piecu partiju sarunās, Tavars skaidroja, ka atbildi varēs sniegt “pēc pārrunām ar koalīcijas partneriem”.

Kā ziņots, pašlaik valdošajā koalīcijā strādā JV, NA un AS, taču pēc Valsts prezidenta vēlēšanām, kurās koalīcijas partijas nespēja vienoties par atbalstu vienam kandidātam, Kariņš ir sācis sarunas par iespējamu koalīcijas paplašināšanu ar ZZS un Progresīvajiem, kam NA un AS iebilst.

Kariņš jau iepriekš izteicies, ka vēlas koalīcijas paplašināšanu, lai panāktu raitāku darbu skolu tīkla sakārtošanā, veselības aprūpes situācijas uzlabošanā, darbaspēka jautājumos, valsts kapitālsabiedrību virzīšanā uz biržu un sociālajos jautājumos, proti, nepieciešama Stambulas konvencijas ratifikācija “kā simbolisks, bet dziļi nozīmīgs Saeimas žests” un Satversmes tiesas lēmuma izpilde, kas saistās ar kopdzīves regulējumu.

Lasiet arī: Progresīvie un ZZS pozitīvi novērtē sarunas ar JV par darba spēka nepietiekamības risināšanu

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas