Nedēļas nogalē atkal gaidāma intensīva snigšana, jaunnedēļ – lietus

Martā laikapstākļi līdz šim nesuši daudz sniega un stipru vēju. Arī šajās brīvdienās gaidāma snigšana, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. Vietām – stipra, līdz ar to sniega segas biezums turpinās palielināties.

Austrumos gaidāma atkala, tāpēc ceļi būs īpaši slideni! Snigšanu pavadīs arī brāzmains vējš, vietām atnesot arī puteni. Līdzīgi arī nākamā nedēļa iesāksies ar nokrišņiem bagātu, tikai siltāku laiku.

Piektdienas pēcpusdienā mākoņu daudzums no dienvidiem sāks pakāpeniski palielināties, kur arī gaidāms neliels sniegs. Visā valstī pūtīs lēns līdz mērens dienvidaustrumu, austrumu vējš. Dienā gaiss iesils līdz 0…-5 grādiem (pēc Celsija).

Sestdiena nesīs krasas laika apstākļu izmaiņas,

jo Latvijas teritorijai no dienvidrietumiem pietuvosies aktīvs ciklons, kas atnesīs nemierīgu laiku. Līdz ar mākoņu daudzuma palielināšanos, naktī gaidāma neliela snigšana dienvidaustrumu rajonos.

Dienas laikā mākoņu un nokrišņu zona jau šķērsos visu valsti, tā atnesīs ilgstošu sniegu, vietām ļoti stipru. Austrumu rajonos būs arī slapjš sniegs, lietus un atkala. Ceļi būs slideni, jo īpaši valsts austrumos, kur lietus un atkalas dēļ veidosies stiprs apledojums, kā arī snigšanas laikā ievērojami pasliktināsies redzamība. Minimālā gaisa temperatūra naktī būs -3…-7 grādu robežās, ziemeļaustrumos pazemināsies līdz pat -9 grādiem. Savukārt dienā tā paaugstināsies līdz +1…-4 grādiem, dienvidaustrumu rajonos līdz +3 grādiem.

Svētdien, mākoņu un nokrišņu zonām atkāpjoties, dienā jau saule mīsies ar mākoņiem. Teritorijas lielākajā daļā snigs, nakts stundās austrumos gaidāms arī slapjš sniegs un lietus. Brāzmainā rietumu, ziemeļrietumu vēja ietekmē, gaidāms neliels putenis,

ceļi saglabāsies slideni!

Naktī termometra stabiņš noslīdēs līdz -3…-8 grādiem, jūras piekrastē līdz -1…-3 grādiem, maksimālā gaisa temperatūra dienā būs 0…-3 grādu robežās.

Nākamās nedēļas sākumā un vidū laikapstākļus noteiks plašs ciklons – atkal bieži gaidāmi nokrišņi, turklāt, ieplūstot siltākām gaisa masām un gaisa temperatūrai paaugstinoties virs 0 grādiem, sniegu īslaicīgi nomainīs ne vien slapjš sniegs, bet arī lietus. Tomēr pēc tam atkal atgriezīsies aukstās gaisa masas un sniegs. Brīžiem nokrišņi būs stipri.

Savukārt darba nedēļas otrajā pusē atmosfēras spiediens varētu paaugstināties un nokrišņi uz dažām dienām mitēties. Pamatā vēl Latvijā valdīs vēsās gaisa masas – naktīs piesals visā Latvijā un termometra stabiņš dažviet noslīdēs pat zem -10 grādu atzīmes, vien dienā gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +3…-3 grādiem.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas