Nedēļas nogale saglabāsies rudenīga, jaunnedēļ pakāpeniski kļūs vēsāk

Tuvākajās dienās laika apstākļi saglabāsies rudenīgās noskaņās, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs – palaikam uzlīs, gan naktīs, gan dienās gaisa temperatūra saglabāsies vienmērīga. Kurzemes dienviddaļas upēs turpināsies strauja ūdenslīmeņa celšanās.

Jaunnedēļ laika apstākļi pamainīsies, Latvijā pakāpeniski ieplūstot vēsākai gaisa masai no ziemeļiem. No pirmdienas pamīšus ar lietu dažviet gaidāms slapjš sniegs, termometra stabiņš turpinās pazemināties – naktīs atsevišķos rajonos gaiss atdzisīs līdz -1…-3 grādiem (pēc Celsija).

Piektdien dažviet starp mākoņiem uzspīdēs saule, dienā nelieli īslaicīgi nokrišņi gaidāmi tikai jūras piekrastē. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidu, dienvidaustrumu vējš, kas nakts sākumā jūras piekrastē vēl būs brāzmains. Kā naktī, tā arī dienā termometra stabiņš saglabāsies +4…+9 grādu robežās.

Darba nedēļu noslēgsim labvēlīgi ar 2.medicīnisko laika tipu!

Brīvdienas aizritēs pelēcīgas – laiks būs lielākoties mākoņains. Lāčplēša dienā lietus galvenokārt saglabāsies valsts rietumos, taču svētdien nokrišņi gaidāmi teju visā Latvijā. Pūtīs lēns vējš, līdz ar to nakts stundās iespējama miglas, dūmakas veidošanās. Minimālā gaisa temperatūra naktīs un maksimālā gaisa temperatūra dienās būtiski nemainīsies un saglabāsies vienmērīga +3…+8 grādu robežās.

Jaunnedēļ Latvijā pakāpeniski ieplūdīs vēsāka gaisa masa no ziemeļiem, kas, mijiedarbojoties ar cikloniem, palaikam nesīs lietu, dažviet valsts austrumos – arī kādu slapja sniega pārslu. Gaisa temperatūra lielākoties gaidāma +1…+6 grādu intervālā, taču jau naktī uz otrdienu un trešdienu dažviet termometra stabiņš varētu noslīdēt līdz 0…-2 grādiem. No nedēļas vidus, paaugstinoties spiedienam, laiks kļūs sausāks un termometra stabiņš turpinās slīdēt vēl zemāk.

***

Latvijas dienvidrietumu daļas upju baseinos trešdien intensīvi lija – arī to baseinu augšteces teritorijās Lietuvā. Tas veicināja strauju ūdenslīmeņa paaugstināšanos.

Daugavā turpinās intensīvs lietus uzplūdu izraisīts ūdenslīmeņa kāpums un palielinās upes notece. Aizvadītajā diennaktī Daugavā no Verhņedvinskas līdz Jēkabpilij ūdenslīmenis paaugstinājās par 14…26 cm diennaktī. Laucesā, Dubnā pie Sīļiem, Rēzeknē un Aiviekstē ūdenslīmenis paaugstinājās par 1…12 cm, bet Indricā, Ošā, Ogrē pie Lielpečiem, Lielajā Juglā un Mazajā Juglā ūdenslīmenis pazeminājās par 1…10 cm diennaktī.

Aiviekstes palienes sākušas applūst.

Gaujā no Velēnas līdz Carnikavai ūdenslīmenis paaugstinājās par 4…10 cm diennaktī. Parējās Gaujas baseina upēs ūdenslīmenis pazeminājās par 2…13 cm diennaktī. Salacas baseina upēs ūdenslīmenis paaugstinājās par 2…13 cm diennaktī.

Nokrišņu ietekmē Ventas un Bārtas augštecēs Lietuvas teritorijā strauji paaugstinājās ūdenslīmenis. Ventā ūdenslīmenis strauji paaugstinājās – posmā no Leckavas līdz Vārdavai par 88…97 cm diennaktī, pie Kuldīgas par 48 cm, bet pie Vendzavas tikai par 15 cm. Bārtā pie Skuodām ūdenslīmenis paaugstinājās par 128 cm, bet pie Dūkupjiem par 47 cm diennaktī. Parējās Kurzemes upēs ūdenslīmenis arī paaugstinājās ar dažādu intensitāti – Ciecerē, Užavā un Durbē par 24…35 cm.

Ceturtdienas rītā ūdens temperatūra upēs, ezeros un ūdenskrātuvēs bija 6…9 grādi, savukārt Baltijas jūras un Rīgas līča piekrastē 7…9 grādi.

Tuvākajās dienās turpināsies silts un mitrs laiks, nokrišņu ietekmē upēs turpināsies noteces palielināšanās. Ūdenslīmenis upēs paaugstināsies vai svārstīsies ar tendenci paaugstināties, atsevišķos posmos pazemināsies. Daugavā un Kurzemes dienviddaļas upēs turpināsies strauja ūdenslīmeņa celšanās, vietām iespējama palieņu un zemāko vietu applūšana.

Lielupē no Mežotnes līdz Slokai ūdenslīmenis paaugstinājās par 3…10 cm diennaktī. Pārējās Lielupes baseina upēs ūdenslīmenis pazeminājās par 2…14 cm, izņemot Mēmeli un Mūsu, kur ūdenslīmenis paaugstinājās par 1..6 cm diennaktī.

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas