Nedēļas noslēgums būs vējains, taču vietām gaiss iesils

Oktobris līdz šim nesis vējainu un lietainu laiku, un šādi rudenīgi laikapstākļi saglabāsies tuvākajās dienās, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. Nedēļas izskaņā palaikam līs, vietām nokrišņi būs intensīvāki.

Arī brāzmainais vējš brīvdienās jau atkal pastiprināsies līdz 20–24 m/s.  Lai gan, ieplūstot siltākam gaisam, sestdien lokāli gaisa temperatūra var paaugstināties līdz +19 grādiem (pēc Celsija), nākamnedēļ pakāpeniski kļūs vēsāk. Naktīs būs iespējama salnas veidošanās.

Brīvdienās mākoņi mīsies ar sauli,

sestdien palaikam nesot lietu – vietām stipru.

Savukārt svētdien, mākoņu daudzumam samazinoties, līs vairs tikai vietām, lielākoties valsts ziemeļos. Pārsvarā pūtīs dienvidrietumu, dienvidu vējš, tikai sestdien tas iegriezīsies no rietumiem. Sestdien piekrastē, bet svētdien jau lielākajā valsts daļā tas pastiprināsies, brāzmās sasniedzot pat 20-24 m/s.

Nedēļas noslēgumā naktīs gaisa temperatūra nebūs zemāka par +8…+13 grādiem, turpretī sestdien diennakts gaišajās stundās laiks būs siltāks, un termometra stabiņš pakāpsies līdz pat +15…+19 grādu atzīmei.

Rudenīgie laikapstākļi gaidāmi arī jaunās darba nedēļas sākumā – piekrastē vējš arvien būs brāzmains, vietām uzlīs. Tomēr nokrišņi nebūs tik intensīvi kā aizvadītajā nedēļā.

Naktīs lielā daļā valsts gaisa temperatūra svārstīsies ap +3…+8 grādiem, līdz ar to atsevišķos rajonos būs iespējama salnas veidošanās, bet dienās daudzviet gaiss vairs neiesils vairāk par +10 grādiem.

Nedēļas vidū pakāpeniski ieplūdīs aukstāka gaisa masa.

Līdz ar to kā naktīs, tā arī dienās gaisa temperatūra turpinās pazemināties, diennakts tumšajās stundās daļā Latvijas termometra stabiņš noslīdēs zem 0 grādu atzīmes.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas